Türk Dünyası Belediyeler Birliği Heyeti Tataristan'da

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Heyeti Tataristan'da

Türk Dünyası Belediyeler Birliği heyeti, Tataristan'ın başkenti Kazan'da temaslarda bulundu.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Heyeti Tataristan'da

Türk Dünyası Belediyeler Birliği heyeti Tataristan'ın başkenti Kazan'da temaslarda bulundu.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Vekili İsmail Kavuncu başkanlığında, Birlik Başkan Vekili Hüsamettin Koçak, Genel Sekreter Mustafa Başkurt ve üye Faruk Çetin'den oluşan heyet, Tataristan Cumhuriyeti Parlamentosunda ve bazı bakanlıklarda görüşmeler yaptı.

İsmail Kavuncu Tataristanlı milletvekillerine misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini iletti ve Kazan'da alınan kararları birlikte hayat geçirmeye çalışacaklarına inandıklarını belirtti.

Kavuncu, "Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin asıl amacının halklar arasında, yerel yönetimler arasında ticari ve ekonomik noktalarda işbirliğini geliştirmektir ve daha da önemlisi bilgi alışverişi ve bilgi paylaşımını sağlamaktır" diye konuştu. 

Heyet üyeleri, Kazan Büyükşehir Belediyesinde, Türk Dünyası Belediyeler Birliği kapsamında ortak yapılacak çalışmalar hakkında, bilgi ve tecrübelerin daha da ilerletilmesi, kardeş şehirlerin daha da aktif hale getirilmesi konusunda görüşmelerde bulundu.

Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğu'nu ziyaret eden heyet üyeleri, üç günlük temasları kapsamında kentteki camileri ve 2013 Universiade Oyunları için yapılan spor tesislerini de gezdi. - Ankara

Kaynak: AA