Haberler

MEÜ Turizm Fakültesi, Mersin'in coğrafi işaretli ürünlerini tanıttı

Güncelleme:

Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi, kentin coğrafi işaretli 18 ürününün tanıtımı için bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte katılımcılara Mersin'in özel ürünleri ikram edildi ve her ürüne özgü şiirler okundu.

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Turizm Fakültesi tarafından kentin coğrafi işaretli 18 ürününün tanıtımı için etkinlik düzenlendi.

Yenişehir ilçesindeki bir otelde düzenlenen etkinlikte katılımcılara kentin coğrafi işaretli ürünlerden Tarsus kebabı, Erdemli Lamas limonu, Tarsus fındık lahmacunu, Mersin tantunisi, Tarsus humusu, Mut kayısısı, Silifke çileği, Tarsus şalgamı, Silifke yoğurdu, Tarsus beyazı üzüm, Mersin kerebiçi ve cezeryesi ikram edildi.

Her ürüne özgü yazılmış şiirlerin okunduğu etkinlikte müzik dinletisi de sunuldu.

MEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Atasoy, çevresi, tarihi, sosyal ve kültürel değerleri ile bir birikimimin ürünü olan coğrafi işaretli ürünleri şiirle tanıtmak istediklerini söyledi.

Coğrafi işaretli ürünler konusunda gençlerin bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Atasoy, şunları kaydetti:

"Türk mutfağının en özel sanatlarından birisi de Mersin mutfağıdır. Mersin mutfağı, Akdeniz, Ortadoğu ile Yörük ve Türkmen kültürlerinin kişiliğini yansıtır. Mersin'e değer kazandıran coğrafi işaretli ürünler yine Mersin'in kültür birikiminden oluşmaktadır. Mersin'in bu kültür kaideleri, nitelikli turizmin bir parçası da olmalıdır. Tescilli ürünlerimiz kente katma değerler sağlamaktadır. "

MEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Hamit İzol ve akademisyenlerin de yer aldığı program sonunda şef ve şairlere teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: AA / Turizm

Mersin Üniversitesi Mersin Turizm Haberler

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

Pamukkale Şarapları'nın sahibi Yasin Tokat hayatını kaybetti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Bakmadan Geçme

ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Kemer, Elmalı, Demre 20-21 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Sincan, Etimesgut, Beypazarı 20-21 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

Yazılım krizi sonrası piyasaların gözü 2 veride! Merkez Bankası salı günü açıklama yapacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title