TÜMSİAD: Milli Kalkınma İçi Hem Ekonomik Hem Kültürel Yatırım Gerekir

TÜMSİAD: Milli Kalkınma İçi Hem Ekonomik Hem Kültürel Yatırım Gerekir

TÜMSİAD bürokratik hantallıktan sıyrılmış, hedefleri olan ve sorumluluk sahibi bir yönetim ile Türkiye'nin ihtiyacı olan ivmeyi kazanacağına inandıklarını açıkladı.

TÜMSİAD: Milli Kalkınma İçi Hem Ekonomik Hem Kültürel Yatırım Gerekir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabine ile ilgili görüşlerini aktaran TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, "24 Haziran Genel Seçimleri sonucu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilerek her alanda olduğu gibi ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış oldu. Gerekli politikalar artık Meclis'in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz." dedi.

Yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kabine ve kurullarda 2023 hedeflerine ulaşmamız için gereken çalışmaları yapacak isimler olmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Yaşar Doğan, yeni sistemde yürütmeden beklentilerini yerli ve milli sanayi hamlesini daha ileri taşıyacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözecek, KOBİ'lerin ihracat odaklı büyümesini sağlayacak ve İslami finansın gelişimini tamamlayacak politikaların üzerine gidilmesi olarak açıkladı.

Sözlerine "Şimdi her bir kurumumuzda gerçekçi bütçe anlayışına geçip, hedeflerimize ulaştıracak zihinsel dönüşümümüzü de tamamlamamız gerekiyor. Bizim gibi sahanın nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarının da politikaların hazırlanmasında tartışan, rapor hazırlayan, çalışmalara yön veren ve politikaların uygulanmasında mesai harcayan bir özveriyle devletine destek olması gerekiyor." diyerek devam eden TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan,yürütmenin, devlete, millete ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını, yapılacak politikaların devletin ve milletin milli birlik ve beraberliğini daha da güçlendirmesine vesile olmasını dilediklerini aktardı.

Yolun karşısına geçmek isterken az kalsın canından oluyordu.

Konya Merkez Meram ilçesinde yoldan karşıya geçmek isteyen genç kızın bir anlık dikkatsizliği canına mal oluyordu.

Alınan bilgiye göre kaza, dün gece Meram Yeni Yol Caddesinde meydana geldi. Şehir merkezine seyir halinde olan sürücü Yunus Emre Altuntaş(20). Yönetimindeki 42 EMV 72 plakalı otomobil yolun karşısına geçmek isteyen Demet Aydın'a (18) çarptı çarpmanın etkisi ile savrulan ve ayağı kırılan Demet Aydın ağır yalandı. Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çağrılan 112 sağlık ekipleri yaralıya olay yerine ilk müdaleyi yaparken kazada ayağı kırılan genç kızın yürek yakan feryadı sedyeye alan sağlık ekiplerine zor anlar yaşattı. Yaralı kız Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Kazada yaralanan Demet Aydın'ın tedavisi sürüyor.

Kaynak: Bültenler