Tuğlu Haberleri

Tuğlu haber, Tuğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuğlu - 27.7.2020
Kadın çiftçi bölgenin en büyük bahçesini kurdu
Kadın çiftçi bölgenin en büyük bahçesini kurdu ADIYAMAN - Adıyaman'da, 25 yaşındaki kadın, bölgenin en büyük Japon erik bahçesini kurdu. Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun olduktan sonra Adıyaman'ın Kahta ilçesinin Tuğlu Köyüne bağlı Gül Ahmet Mezrasında yaşayan ailesinin yanına gelen 25 yaşındaki Handan Yıldırım, erik bahçesi kurmak istedi.
Tuğlu - 14.7.2020
Sanatçı Hülya Koçyiğit, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini gezdi Açıklaması
Koçyiğit'e ziyaretinde, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Fecir Alptekin ve Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu eşlik etti.
Tuğlu - 12.7.2020
Tanzimat Fermanı ve Divanu Lugati't-Türk Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde sergileniyor
'70'İN ÜZERİNDE YAZMA ESER VAR' Sergiler hakkında DHA'ya bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Millet Kütüphanesi'nin cumhuriyet tarihinin en büyük iki sergisine ev sahipliği yaptığını belirtti.
Tuğlu - 8.7.2020
Salgın döneminde Millet Kütüphanesi'ne yoğun ilgi
1 HAZİRAN'DA TEKRAR AÇILDI Koronavirüs nedeniyle 15 Mart'ta kapatılan kütüphane, normalleşme süreciyle birlikte kapasitesi, çalışma saatleri ve oturma alanları salgın tedbirlerine göre düzenlenerek 1 Haziran'da yeniden açıldı. Tedbirler kapsamında günlük ziyaretçi kabul sayısı 5'te 1 oranında düşürülen kütüphaneye 1000 kişi kabul ediliyor. Bulaş riskine karşı kütüphanede bulunan tüm dokunmatik ekranlar kapatıldı. Kitapların sterilizasyonu ise özel makine ile sağlanıyor. Kitaplar, makinede 1 dakikada sterilize edilerek yerine konuluyor.  'ŞU AN 450-650 KİŞİ ZİYARET EDİYOR' Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, ilk açıldığında kütüphanenin 7 gün 24 saat esasıyla hizmet verdiğini, pandemi döneminde ise çalışma saatlerinin 09.
Tuğlu - 20.6.2020
Yörüklerden imece usulü ile koyun kırkımı
Tuğlu Yaylası'nda konaklayan Karakeçili yörükler, komşularının koyunlarını kırkmak için bir araya geliyor.
Tuğlu - 20.6.2020
Yörüklerden imece usulü ile koyun kırkımı
Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesine bağlı Kocagöl köyünde, Karakeçili yörükleri koyun kırkımını imece usulü ile şölen havasında yapıyor. Tuğlu Yaylası'nda konaklayan Karakeçili yörükler, komşularının koyunlarını kırkmak için bir araya geliyor.
Tuğlu - 18.6.2020
Karakeçili yörük kadınların zorlu yayla mesaisi
Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesine bağlı Kocayayla köyünde, Karakeçili yörükleri serin ve verimli Tuğlu Yaylası'nda konaklamalarını sürdürüyor.
Tuğlu - 16.6.2020
Hakkari'de PKK'lı teröristlere ait silah, patlayıcı ve mühimmat ele geçirildi
Bu kapsamda, Yüksekova ilçesi Tuğlu ve Kamışlı köyleri kırsalında düzenlenen operasyonda 4 AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, bu silaha ait 6 şarjör ve 222 fişek, seri bağlanmış çoklu el yapımı patlayıcı düzeneği, 50 metre kablo, ateşleme anahtarı ve 30'lu pil bloku bulundu.
Tuğlu - 16.6.2020
Son dakika... Yüksekova kırsalında patlayıcı ele geçirildi
Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince PKK/KCK bölücü terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik yürütülen çalışmaların aralıksız devam ettiği belirtildi. Açıklamada, "İlimiz Yüksekova ilçesi Tuğlu ve Kamışlı köyleri kırsal alanında yapılan operasyonda; 4 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 6 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 222 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği, 1 adet seri bağlanmış çoklu el yapımı patlayıcı düzeneği, 50 metre kablo düzeneği, 1 adet basma düzenekli ateşleme anahtarı ve 1 adet 30'lu pil bloğu ele geçirilmiştir.
Tuğlu - 20.4.2020
Çorlu tren kazası davasına 'koronavirüs' ertelemesi
Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden İstanbul Halkalı'ya gitmek üzere hareket eden, 362 yolcu ve 6 personelin bulunduğu yolcu treni, 8 Temmuz 2018'de, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi Sarılar Mahallesi yakınlarında raydan çıkarak, devrildi. Kazada 7'si çocuk,25 kişi yaşamını yitirdi, 328 kişi de yaralandı. Çorlu Halk Eğitim Merkezi 15 Temmuz Salonu'nda yarın görülecek davanın 4'üncü duruşması, koronavirüs tedbirleri kapsamında 25 Haziran'a ertelendi.Kazada 6 aylık bebeği Beren ile hayatını kaybeden Derya Kurtulmuş'un eşi Melis Kurtulmuş'un avukatı Yunus Tuğlu, duruşmanın ertelenmesinin doğru olduğunu belirterek, "Tarafların kalabalık olduğu bir dosya.
Tuğlu - 11.12.2019
Çorlu'daki tren faciası davasında 3'üncü duruşma; Babası ölen Gülgen'in sözleri...
'DAVAMIZI CİDDİYE ALIYORUZ' Duruşmanın ardından aileler adına açıklama yapan kazada oğlu Oğuz Arda Sel ve eşi Hakan Sel'i kaybeden Mısra Öz, duygularını şöyle açıkladı: "Bu süreçler bizim için çok zor süreçler, her defasında acımızı en başından yaşıyoruz. Gördüğünüz gibi burada en ufacık Kemal'imiz yanımızda bugün 10 yaşında ufacık kızımız sinir krizleri geçiriyor. Babam nerede diye. Siz bu yaşta babasız kaldınız mı diye soruyor. Siz bu yaşta evlatsız kaldınız mı? Siz bu yaşta bizim gibi kucağınız boş kaldı mı? Çok üzgünüz. 520 gündür bir arpa boyu yol aldığımızı düşünmüyorum. Herkes koltuğunda maaşını alıyor, yoluna devam ediyor. Birileri koltuklarından alınmış gibi gösterilip arka planda hayatına devam ediyor. Meclise kadar sorularımızı yöneltip bakana soruyoruz ki 25 canın hesabı ne olacak? Çorlu tren katliamından kim sorumlu diyoruz. Bizi ciddiye alan yok. Ama biz davamızı ciddiye alıyoruz, 25 kişi bizim ruhumuzda yaşıyor. Biz bunun hesabını öbür tarafta soracağız o ayrı ama adalet bu ülke de birileri için geldiğinde onlar bizim karşımızda nereye saklanacaklarını düşünecekler. Onlar kafalarını kuma gömerek yaşıyorlar. Bu hakaret değil, Türkiye'nin gerçeğidir. Birileri de bu kumun üstüne örterek onları koruduğunu zannediyor. Bazıları tarihe cesaretle, yüreklilikle yazılacak. Bazıları da bu katliamın yaratıcısı olduğu için 25 insanı öldürüp bu kadar insanı yaralayıp bizlere bu kadar acı çektirip vicdansızlıkla tarihe yazılacaktır." Kazada eşi Derya 6 aylık bebeği Beren Kurtuluş'u kaybeden Melih Kurtuluş'un avukatı Yunus Tuğlu ise "Tren kazasının 3'üncü duruşması yapıldı.
Tuğlu - 10.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-23
'DAVAMIZI CİDDİYE ALIYORUZ' Duruşmanın ardından aileler adına açıklama yapan kazada oğlu Oğuz Arda Sel ve eşi Hakan Sel'i kaybeden Mısra Öz, duygularını şöyle açıkladı: "Bu süreçler bizim için çok zor süreçler, her defasında acımızı en başından yaşıyoruz. Gördüğünüz gibi burada en ufacık Kemal'imiz yanımızda bugün 10 yaşında ufacık kızımız sinir krizleri geçiriyor. Babam nerede diye. Siz bu yaşta babasız kaldınız mı diye soruyor. Siz bu yaşta evlatsız kaldınız mı? Siz bu yaşta bizim gibi kucağınız boş kaldı mı? Çok üzgünüz. 520 gündür bir arpa boyu yol aldığımızı düşünmüyorum. Herkes koltuğunda maaşını alıyor, yoluna devam ediyor. Birileri koltuklarından alınmış gibi gösterilip arka planda hayatına devam ediyor. Meclise kadar sorularımızı yöneltip bakana soruyoruz ki 25 canın hesabı ne olacak? Çorlu tren katliamından kim sorumlu diyoruz. Bizi ciddiye alan yok. Ama biz davamızı ciddiye alıyoruz, 25 kişi bizim ruhumuzda yaşıyor. Biz bunun hesabını öbür tarafta soracağız o ayrı ama adalet bu ülke de birileri için geldiğinde onlar bizim karşımızda nereye saklanacaklarını düşünecekler. Onlar kafalarını kuma gömerek yaşıyorlar. Bu hakaret değil, Türkiye'nin gerçeğidir. Birileri de bu kumun üstüne örterek onları koruduğunu zannediyor. Bazıları tarihe cesaretle, yüreklilikle yazılacak. Bazıları da bu katliamın yaratıcısı olduğu için 25 insanı öldürüp bu kadar insanı yaralayıp bizlere bu kadar acı çektirip vicdansızlıkla tarihe yazılacaktır." Kazada eşi Derya 6 aylık bebeği Beren Kurtuluş'u kaybeden Melih Kurtuluş'un avukatı Yunus Tuğlu ise "Tren kazasının 3'üncü duruşması yapıldı.
Tuğlu - 20.10.2019
20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali
Festival koordinatörü Kadri Tuğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivale Endonezya, Tunus, Cezayir, Brezilya, ABD ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu 70 ülkeden bin 200 paraşütçünün katıldığını söyledi.
Tuğlu - 19.10.2019
20. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali
Festival koordinatörü Kadri Tuğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festival kapsamında değişik dallarda yaklaşık 10 bin uçuş gerçekleştirildiğini söyledi.
Tuğlu - 19.10.2019
Yamaç paraşütünün "Kırkpınarı": Babadağ
Festivalin koordinatörü Kadri Tuğlu, AA muhabirine, yamaç paraşütünde en önemli hususun irtifa olduğunu söyledi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Tuğlu Haberleri | Tuğlu Haber - Haberler - Tuğlu haberleri, son dakika tuğlu haber ve gelişmeleri burada. Kazdağı Bal Ormanı Projesi kırsal kalkınmaya destek olacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 04:54:10. #1.14#
title