TSK: İstenmeyen Olayların Olmaması İçin Gerekli Tedbirler Görüşüldü - Haberler
Haberi Paylaş

TSK: İstenmeyen Olayların Olmaması İçin Gerekli Tedbirler Görüşüldü

Haberler.Com - Haberler | Güncel

Genelkurmay Başkanlığı, Antalya'da ABD ve Rusya Genelkurmay Başkanları ile düzenlenen üçlü zirveyle ilgili yaptığı açıklamada "İstenmeyen olayların olmaması için gerekli tedbirler konuşuldu" açıklaması yaptı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Francis Dunford ve Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Vasilyeviç Gerasimov, Antalya'da üçlü bir toplantıda bir araya geldi.

TSK: İSTENMEYEN OLAYLARA KARŞI TEDBİRLER GÖRÜŞÜLDÜ

Genelkurmay Başkanlığı, toplantının ardından yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi AKAR'ın daveti üzerine, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph DUNFORD ve RF Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery GERASIMOV'un katılımıyla 07 Mart 2017 tarihinde Antalya'da üçlü bir toplantı düzenlenmiştir.

Toplantıda; taraflar başta Suriye'de faaliyet gösteren tüm terör örgütleriyle mücadelede gelinen son durum olmak üzere, Suriye ve Irak'taki bölgesel güvenlik sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunmuştur. Ayrıca önümüzdeki dönemde tüm terör örgütleri ile daha etkin mücadele edilebilmesi maksadıyla, üç ülke silahlı kuvvetleri arasındaki istenmeyen olayların önlenmesi kapsamında alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiştir.

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri

Genelkurmay Başkanlığı, Hulusi Akar, Antalya, Rusya, Politika, Güncel, Haber

title