Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İstanbul'da İsmailağa Kur'an Kursu'nu ziyaret etti

Güncelleme:

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da İsmailağa Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da Fatih İlçe Müftülüğü'ne bağlı İsmailağa Kur'an Kursu'nu ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da İsmailağa Kur'an Kursu öğrencileriyle bir araya geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İstanbul'da Fatih İlçe Müftülüğü'ne bağlı İsmailağa Kur'an Kursu'nu ziyaret etti.

Akşam namazını öğrencilerle birlikte kılan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, namaz sonrası öğrencilere yaptığı konuşmada Kur'an eğitiminin önemini anlattı.

Başkan Erbaş, Hazreti Peygamberin, "Sizin en hayırlınız, Kur'an'ı öğrenen ve öğreteninizdir. " hadisini hatırlatarak, "Öğrenenler de öğretenler de burada. Biz de bu hayırlı insanların, talebelerin bulunduğu yerdeyiz. Rabbimizin bir müjdesi var, "Kur'an'ı biz indirdik onun muhafızı biziz. " Kur'an'ı muhafaza etmenin en önemli yollarından birisi de onun ezberlenmesidir. Allah Teala hafızlar vesilesiyle Kur'an-ı Kerim'i koruyor. Bu Cenab-ı Hakk'ın hafızlar için bir mükafatıdır. Zımnen onların Kur'an'ın koruyucusu olduklarına işaret ediliyor" diye konuştu.

Hafızlığın önemine değinen Başkan Erbaş, şunları söyledi:

"Burada yetişen kardeşlerimiz olarak inşallah ileride İmam Hatip Lisesi'ni, İlahiyat Fakültesi'ni bitirdikten sonra her biriniz mihraplarımızda, minberlerimizde, kürsülerimizde Kur'an'ın hafızı olarak hizmet edeceksiniz. Gönlüm istiyor ki hafızlarımız ilahiyat fakültelerinde akademisyen olsun. Hafız tefsircilerimiz, fıkıhçılarımız, hadisçilerimiz olsun. Cenab-ı Hak yar yardımcınız olsun. En güzel bir şekilde eğitimlerinizi, tahsillerinizi tamamlarsınız ve Hafızlığınızın zekatını da verir duruma gelirsiniz. ya hafız yetiştiren hocalar olursunuz ya da hafız yetiştirme imkanı olmasa dahi ulum-i İslamiyye alanında kendisini yetiştirmiş mütehassıs hocalar olarak milletimize hizmet edersiniz. "

Başkan Erbaş, ayrıca yatsı namazını da İsmailağa Camii'nde kıldırdı ve namaz sonrasında cemaate hitap etti.

Kaynak: Habermetre / Toplum

Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Fatih Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Süper Lig'de yabancı futbolcu kuralında değişiklik yapıldı mı? TFF yabancı futbolcu kuralını değiştirdi mi? 23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title