Haberler

Toplu Sözleşmeye "Nasrettin Hoca"Lı Protesto

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protesto için toplanan gruptan genel ve detay görüntüler, - Açılan pankart ve dövizler, - Nasrettin Hoca kıyafeti giymiş bir kişi ve protesto amaçlı oynanan oyundan görüntü, - Eksen Genel Başkanı Mustafa Güçlü'nün basın açıklaması, Toplu sözleşmeye "Nasrettin Hoca"lı protesto- EKSEN üyesi grup, Kamu İşveren ile Kamu Görevlileri Sendikaları heyetleri arasında anlaşmayla neticelenen toplu sözleşme görüşmelerine tepki gösterdi Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası (EKSEN) üyesi grup, Kamu İşveren ile Kamu Görevlileri Sendikaları heyetleri arasında anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerini Nasreddin Hoca'nın fıkrasından esinlenerek protesto etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protesto için toplanan gruptan genel ve detay görüntüler, - Açılan pankart ve dövizler, - Nasrettin Hoca kıyafeti giymiş bir kişi ve protesto amaçlı oynanan oyundan görüntü, - Eksen Genel Başkanı Mustafa Güçlü'nün basın açıklaması, Toplu sözleşmeye "Nasrettin Hoca"lı protesto- EKSEN üyesi grup, Kamu İşveren ile Kamu Görevlileri Sendikaları heyetleri arasında anlaşmayla neticelenen toplu sözleşme görüşmelerine tepki gösterdi Eğitimci Kamu Çalışanları Sendikası (EKSEN) üyesi grup, Kamu İşveren ile Kamu Görevlileri Sendikaları heyetleri arasında anlaşmayla sonuçlanan toplu sözleşme görüşmelerini Nasreddin Hoca'nın fıkrasından esinlenerek protesto etti.Nasrettin Hoca'nın "Şimdi kuşa benzedin" fıkrasından esinlenen grup, Kızılay Güvenpark'ta bir araya geldi. Nasreddin Hoca kılığına giren protestocu, memurların ücretlerinin yer aldığı çizelgeyi makasla keserek, "Şimdi kuşa benzedin" dedi.Grup adına açıklama yapan EKSEN Genel Başkanı Mustafa Güçlü, önceki toplu sözleşmede bir gecede çalışanların haklarını daha masada görüşülemeden kaybeden yetkili sendikanın, tepkiler nedeniyle hak mücadelesi yerine çalışanlara gösteri yapmayı tercih ettiğini öne sürdü.Toplu sözleşme görüşmelerini tiyatro oyununa benzeten Güçlü, "Bizim izlediğimiz bu tiyatro gösterisinde ise oyuncu, yetkili sendika, sahne, toplu görüşme masası, eserin adı ise memurun dramı olmalıdır" dedi. - "1-2 puanlık farktan dolayı hayat standardının değişmeyeceği apaçık ortada durmaktadır"Yetkili sendikanın toplu sözleşme masasından "bir hışımla kalkmasını" sözleşme pazarlığını "4 mü, 5 mi olsun?" noktasına getirdiğini ileri süren Güçlü, "Alım gücü hızla düşen, gıda fiyatlarındaki artış karşısında başı dönen, kur artışı nedeniyle günden güne fakirleşen memurun alacağı 1-2 puanlık farktan dolayı hayat standardının değişmeyeceği ise apaçık ortada durmaktadır" ifadesini kullandı.EKSEN Genel Başkanı Güçlü, şunları kaydetti: "Bu izlediğimiz gösteri, sonu daha başından belli olan ucuz bir piyes sadece. Öyle olmasaydı memurun refahıyla ilgilenmesi gereken yetkili sendika, diğer sendikaları da güçlendirip kolektif hareket ortaya koyacağı yere kendine 'dayanışma aidatı' dedikleri rüşveti isteme pozisyonuna düşer miydi'Yüzdelik zam oranları da önemli olmakla birlikte çalışanların refahına direkt katkısı olacak kalemlere toplu sözleşmede ağırlık verilmelidir. Yıllardır gündeme gelen ama bir türlü çözülemeyen sorunlar tekrar tekrar görüşülüp çözümsüzlüğe mahkum edilmeden artık karara bağlanmalıdır."Açıklamanın ardından protestocu grup, terör olaylarına tepki gösterip, şehitler için dua ederek dağıldı.Rivayet edilen fıkraya göre, yolda daha önce hiç görmediği leyleği bulan Nasreddin Hoca, kuşu evine götürüyor. Leyleğin tuhafına giden uzun gagası ve bacaklarını kesiyor ve "Bak, şimdi kuşa benzedin" diyor.

Kaynak: AA / Güncel

Nasreddin Hoca Mustafa Güçlü Kızılay Politika Güncel Haberler

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Survivor 2024 final nerde yapılacak? İstanbul Nefes Orman Açık Hava Sahnesi nerede? Survivor All Star 2024 şampiyonu nasıl belirlenecek, SMS mi performans mı? #129300
Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

Kaza sonrası kaçan sürücüye ekiplerden orantısız güç! Polis memuru tutuklandı

title