Terör Örgütü PKK'dan Hain Tuzak: Mayına Basan Kadın Ağır Yaralandı

Terör Örgütü PKK'dan Hain Tuzak: Mayına Basan Kadın Ağır Yaralandı

Tunceli kırsalında terör örgütü PKK'lı teröristlerin tuzakladığı mayına basan 50 yaşındaki kadın, ağır yaralandı. Yaralı kadın, jandarma helikopteri ile hastaneye kaldırıldı.

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsalında terör örgütü PKK'lı teröristlerin hain tuzağında mayına basan bir kadın ağır yaralandı. Yaralı kadın jandarmanın helikopteri ile hastaneye sevk edildi.

MAYINA BASAN KADIN, AĞIR YARALANDI

İHA'nın haberine göre, Nazımiye ilçesi Ramazan köyü kırsalında patikada komşu köye yaya giden 50 yaşındaki Gönül Parlak, bölücü teröristler tarafından önceden döşenen mayına bastı. Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine 112 ve AFAD ekipleri sevk edildi. Uzun uğraşlar sonucu bulunduğu alandan alınan Parlak, Tunceli Valisi Tuncay Sonel'in talimatıyla bölgeye gönderelen jandarma helikopterine yetiştirildi. Yaralı kadın helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

TUNCELİ VALİLİĞİ OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Tunceli Valiliğinin açıklamasında, "21 Ağustos 2018 tarihinde Nazımiye Ramazan Köy Bölgesi'nde terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış mayına bir kadın vatandaşımızın basması sonucu mayın infilak etmiş vatandaşımız ağır yaralanmıştır. Bölgeye derhal AFAD ve 112 ekiplerimiz gönderilmiş, vatandaşımız bölgeden Valiliğimizce tahsis edilen helikopter ile alınarak Fırat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmiştir" denildi

KAMER GENÇ'İN AKRABASI OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Gönül Parlak'ın İstanbul'da oturduğu, bayram ziyareti için Tunceli'ye geldiği ve merhum milletvekili Kamer Genç'in akrabası olduğu öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA