Haberler

  Türkiye, 6 Ülke ile Uzay Çalışmaları Yapıyor"

  Güncelleme:

  Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Hüseyin Yıldırım, Azerbaycan'da öğrencilerle bir araya geldi.

  Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Hüseyin Yıldırım, Azerbaycan'da öğrencilerle bir araya geldi.  Yıldırım, Bakü temasları kapsamına Hazar Üniversitesi Kafkasya Uluslararası İlişkiler ve Stratejik Araştırmalar Merkezi (KAFSAM) tarafından düzenlenen "Kozmik Asır ve Türk Dünyası" isimli panelde Azerbaycanlı öğrencilerle bir araya geldi.

  Panele KAFSAM Başkanı ve Hazar Üniversitesi öğretim üyesi Araz Aslanlı, Türk İslam Araştırmaları Merkezi Başkanı Doç. Dr. Telman Nusretoğlu başta olmak üzere öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

  Panelde konuşan Yıldırım, Türkiye Uzay Ajansı'nın çok yoğun bir şekilde çalıştığını belirtti:

  "Türkiye Uzay Ajansı olarak bu işleri hep beraber yapalım diyoruz. Bazı ülkeler var. Avrupa Birliği'ni tek saymakla birlikte bu 6 ülke uzayda Dünya'nın birinci ligidir. Bu ülkelerle ilişkilerimiz var."

  "HİNDİSTAN'LA YAVAŞ GİDİYOR"

  "Türkiye ve Türkiye Uzay Ajansı olarak, bir tek Hindistan'la yavaş ilerliyoruz ama diğer 5 ülkeyle çok sıkı ilişkilerimiz var. Onlarla ilişkilerimiz daha çok onlardan bize aktarım şeklinde oluyor bunlar teknoloji ve bir takım destekler şeklinde. Çünkü bizden ilerdeler."

  "Mesela Amerika, bunu kendilerine de söylüyorum. Siz her şeyi yapabiliyorsunuz, biz sizin yaptığınız şeyleri yapamıyoruz doğru ama sizin yapmakta olduğunuz bazı sistemleri, bazı unsurları biz de yapabiliriz. Eğer bize bu imkanı verirseniz. Biz de yapalım, biz de bu işin içerisine dahil olmuş olalım. Böylece bir birliktelik oluşur. Birliktelik oluştuğu zaman Dünya barışına da umarım ki hizmet edecektir. Yani sizin ortak işlerinizin, ortak menfaatlerinizin olduğu ülkelerle kolay kolay çatışamıyorsunuz. Yine bunun çok örneklerini görüyoruz tarihte."

  "10-15 sene içinde uzayda varlık gösteremeyen ülkeler ve devletler köleleşme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak. Çünkü ondan sonra bir daha uzay gibi bir ortamda bulunmak, yatırım yapmak şansı kalamayacak. Bugün bile çok hızlı bir şekilde devam ediyor."

  Kaynak: Space Mag Türkiye / Teknoloji

  Hüseyin Yıldırım Togo Cumhuriyeti Türkiye Teknoloji Haberler

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

  Bakmadan Geçme

  21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
  Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

  Erdoğan, Özel ve Bahçeli öğle yemeğinde buluştu! CHP liderinden Büyükelçi Feyzioğlu'na tepki

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title