Haberi Paylaş

Güneş Fırtınası' İnsanlığı Karanlık Çağa Götürebilir

Güneş Fırtınası' İnsanlığı Karanlık Çağa Götürebilir

ABD'deki Colorado Boulder Üniversitesi uzmanları, Dünya'dan 100 ışık yılı uzaklıkta etrafına ateşler fırlatan bir yıldız keşfetti.

ABD'deki Colorado Boulder Üniversitesi uzmanları, Dünya'dan 100 ışık yılı uzaklıkta etrafına ateşler fırlatan bir yıldız keşfetti. Bizim Güneş'imden 10 kat daha büyük olan bu yıldıza da, ağzından ateşler çıkartan yaratıktan esinlenerek "EK Draconis" ismi verildi.

Peki bu yıldız bizi neden ilgilendiriyor?

Bilim insanlarına göre bu yıldızın etrafa yaydığı "hava fişekler" Dünya'ya gelirse, Dünya karanlığa geçer ve insanlık da karanlık çağlara geri döner.

TARİH VERDİ

Bu yıldızın "Güneş fırtınası" yörüngedeki uyduları eritip Dünya'daki enerji ve telekomünikasyon sistemini çökertebilir.

Araştırmaya imza atan Dr. Yuta Notsu, "EK Draconis'in yaydığı enerji bugüne kadar gördüklerimizden çok fazla" diye konuştu.

Hatta insanlık için kötü bir de tahmini var: "Bu yüzyılın sonunda başımıza gelebilir."

Böyle bir durumda insanlık trilyonlarca zarar görebilir.

Kaynak: Space Mag Türkiye / Teknoloji

Tam Gemi Şok Denemeleri Colorado Enerji Teknoloji Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber Space Mag Türkiye tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Space Mag Türkiye tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Space Mag Türkiye kurumudur.

Son Dakika Haberleri

title