Haberler

  Deprem felaketi sonrası yine gündem oldu: HAARP teknolojisi nedir?

  Güncelleme:

  Türkiye'yi derinden yaralayan depremlerin ardından sosyal medyada HAARP teknolojisi yine gündem oldu. Peki işin aslı ne?

  Türkiye, tarihinin en felaket günlerinden birisini yaşıyor. Sabah saatlerinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem ve ardından öğle vakitlerindeki 7.6'lık deprem sarılması güç yaralara yol açtı. Deprem söz konusu olunca akıllara HAARP geliyor. PEki nedir HAARP teknolojisi?

  HAARP ile yapay deprem mümkün mü?

  HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı), iklim kontrol silahı, zihin kontrolü ve yapay deprem sistemi gibi birçok komplo teorisiyle anılıyor. Elbette durum, Komple teorisyenleri ve kesin olmayan bilgileri internet üzerinden paylaşan kişilerin en çok üzerinde tartıştığı konulardan biri halini aldı. Bu kişilere göre bu depremler, yapay olarak insan eliyle yapıldı.

  Şu anda sosyal medyada HAARP teknolojisinin gemilerle ülkemize geldiği ve depremi tetiklediğine dair birçok bilgi kirliliği bulunuyor. Öncelikle HAARP'ın herhangi bir gemi ile taşınabilecek bir proje olmadığının altını çizmekte de fayda var. Öyle ki aklaşık 130 dönüm alana yayılmış olan teknolojiden bahsediyoruz.

  Meteoroloji, deprem bölgelerinin hava durumunu paylaştı!

  İşin özüne dönmek gerekirse HAARP teknolojisi ELF ve VLF dalgaları aracılığıyla iyonosfer katmanını incelemek için kuruldu. Birçok komplo teorisine konu olan teknolojinin Alaska'da konumlandırılmasının en büyük sebebi deneylerin uzaydaki manyetik alan çizgileri boyunca ilerlerken nasıl sonuçlar doğurduğunu inceleyebilmek.

  Birçok kişi, teknolojinin ozon tabakasını kontrol etmek, yapay depremler meydana getirmek ve iklimleri değiştirmek gibi bazı korkunç hünerleri bulunduğunu savunuyor. Ancak bilim insanları, depremin olduğu bölgede uzun zamandan beri yüksek enerjili bir fay hattı olduğu konusunda hemfikir.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Türkiye Deprem Teknoloji Haberler

  En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

  En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

  Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

  Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

  Bakmadan Geçme

  Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
  CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

  CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title