Tekirdağlı Türk ile evlenen Rohini Kösoğlu Beyaz Saray'da - Haberler
Haberi Paylaş

Tekirdağlı Türk ile evlenen Rohini Kösoğlu Beyaz Saray'da

Haberler.com - Haberler | Cinsellik

ABD'de 3 Kasım'da gerçekleştirilen başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden'ın yardımcısı olan Kamala Harris ekibini kurmaya başladı. Harris, ekibinde bulunan isimleri tanıtırken dün gece yaptığı açıklamada Rohini Kösoğlu ismi dikkat çekti. Bir Türk ile evli olan Köseoğlu Harris'in İç Siyaset Danışmanı olarak görev yapacak.

ABD'de 3 Kasım'da yapılan başkanlık seçimlerinin sonucu büyük bir tartışma yaratırken, Demokratların başkan adayı Joe Biden seçimi kazanan taraf olmuştu. 2021'in başında Beyaz Saray'a girecek olan Biden'ın yardımcısı Kamala Harris dün gece ekibine aldığı isimleri kamuoyuna tanıttı.

Harris'in yaptığı tanıtım açıklamasında ise Rohini Kösoğlu ismi dikkat çekti. Kösoğlu, Beyaz Saray'da Harris'in İç Siyaset Kıdemli Danışmanı olarak görev yapacak.

Harris yaptığı açıklamada, "Benim İç Siyaset Danışmanlık görevimi üstlenecek isim Rohini Kösoğlu, kendisi Amerikan halkının yaşadığı sorunların birçoğunda bir uzman olmasının yanı sıra aynı zamanda benim Senato ve başkanlık yarışındaki süreçte en yakın ve en güvendiğim isimlerden biri oldu" diyerek Kösoğlu'nu kamuoyuna tanıttı

ABD'de yaşayan Özkan Sedat Kösoğlu ile 25 Haziran 2011'de evlenen Rohini Kösoğlu, uzun bir süredir ABD siyasetinde aktif olarak yer alıyor. TransitScreen isimli şirkette yazılım mühendisi olarak çalışan ve aslen Tekirdağlı olan Kösoğlu, sosyal medya hesabından eşini tebrik ederek, "Kösoğlu'nun gururlu eşiyim" mesajını paylaşmıştı.

Tekirdağlı Türk ile evlenen Rohini Kösoğlu Beyaz Saray'da

Harris'in senatörlüğü döneminde kalem müdürü olarak görev alan Kösoğlu aynı zamanda bu pozisyonu dolduran ilk Güney Asya kökenli ABD'li kadın olarak da tarihe geçmişti. Kösoğlu, seçim sürecinde de kıdemli danışman olarak rol almıştı.

Tekirdağlı Türk ile evlenen Rohini Kösoğlu Beyaz Saray'da

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri, Beyaz Saray, Siyaset, Kasım, Dünya, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (11)
hero:kizildereliler türk diyolar varmi öyle bisey? Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Sadri:Zaten America nın yarısından fazlası Türk mesala Holivut arnolt şıvazınager elon mask gibi. . . Allah ın izni ve müsadesi ile America Türklerin eline geçcek. Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Maskot:Amerika zaten türk malll 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title