'Tekbirler yangını söndürür' paylaşımı yapan Cübbeli Ahmet Hoca geri adım attı - Haberler
Haberi Paylaş

"Tekbirler yangını söndürür" paylaşımı yapan Cübbeli Ahmet Hoca geri adım attı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Güncel

Sosyal medya hesabından "Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür" paylaşımı yapan Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medyanın gündemine oturdu. Konuyla ilgili bir paylaşım daha yapan Cübbeli "Dün tekbir getirmekle ilgili attığım tweet; insanlara bir an evvel yangında ne okuyacaklarına dair bir zikir telkin etme amacıyla acele olarak atılmış bir tweettir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin birçok noktasında çıkan orman yangılarıyla mücadele sürerken Cübbeli Ahmet Hoca'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. Cübbeli, sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda "Hadis-i Şerif'te: 'Yangın gördüğünüz zaman tekbir getirin, zira tekbir gerçekten onu söndürür' buyuruluyor" ifadelerine yer verdi.

"BU PAYLAŞIMI HERKESE DUYURALIM"

Cübbeli açıklamasının devamında ise "Yangını görenler veya sosyal medyada izleyen herkes 'Allâh-u Ekber diye tekbir getirmeye devam etsinler. Kafirlerin planı Allâh'ın kudretini geçemez. Bu paylaşımı herkese duyuralım, herkes bulunduğu yerde tekbir getirmeye devam etsin" dedi.

"ACELE OLARAK ATILMIŞ BİR TWEET'TİR"

Bu çıkışı ile Twitter'da Türkiye gündeminde ilk 5'e giren Cübbeli'den yeni bir paylaşım daha geldi. Büyük yankı uyandıran sözleriyle ilgili geri adım atan Cübbeli, şu satırlara yer verdi: "Dün tekbîr getirmekle ilgili attığım tweet; insanlara bir an evvel yangında ne okuyacaklarına dair bir zikir telkin etme amacıyla acele olarak atılmış bir tweet'tir."

İşte Cübbeli'nin son paylaşımı;

'Tekbirler yangını söndürür' paylaşımı yapan Cübbeli Ahmet Hoca geri adım attı

Cübbeli'nin tartışma yaratan o paylaşımları;

'Tekbirler yangını söndürür' paylaşımı yapan Cübbeli Ahmet Hoca geri adım attı

Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (29)
Atilla İlhami:Cübbeli bir Hoca Efendi ve kendi işini yapıyor. Size Allah'ın zikrini hatırlatıyor. İnanan için Hadis-i Şeriflerin nerede yer aldığına dair delil de getiriyor. İnanmayan da açıp okusun diye. Kendi kafasından uydurmuyor. Üstelik vesilelere sarılmayın sadece zikir getirin de demiyor. Ama kalpleriniz Din'e Diyanet'e Zikr'e öyle bir kin bağlamış ki Hoca'nın zatında sövdüğünüz aslında İslam'ın ta kendisi. Sonra vay efendim pahalılık, yangınlar, belalar, musibetler.. Allah acıyor da yine az veriyor.
Halil Habib:Bu pis agzimizla mi tekbir getireceğiz cubbeli
delidolu :Kendi adına konuş
500