Tehlikeli Oyunlar - Haberler
Haberi Paylaş

  Tehlikeli Oyunlar

  Etkinlik.io - Haberler | Kültür Sanat
  Tehlikeli Oyunlar

  Seyyar Sahne'nin Oğuz Atay'ın Tehlikeli Oyunlar romanından aynı isimle sahneye uyarladığı tek kişilik oyunu, 11 Mart'ta Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi sahnesinde.

  Seyyar Sahne'nin Oğuz Atay'ın Tehlikeli Oyunlar romanından aynı isimle sahneye uyarladığı tek kişilik oyunu, 11 Mart'ta Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi sahnesinde...

  Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'ı bitirdikten kısa bir süre sonra yazdığı "Tehlikeli Oyunlar" romanı, Seyyar Sahne tarafından sekiz aylık yoğun bir çalışma sürecinin ardından seyirci karşısına çıktı.

  "Tehlikeli Oyunlar", Hikmet Benol karakterinin varoluş mücadelesi üzerinde şekillenen ve diyalogtan monoloğa, ben-anlatıcıdan tanrısal-anlatıcıya, mektuplardan günlüklere ve şiirlere, didaskalilerden kaleydoskopik görüntüler oluşturan bilinç-akışlarına kadar birçok yazın tekniği ve türüyle anlatım olanaklarının sınırlarının zorlandığı uzun soluklu bir romandır.

  Seyyar Sahne uzunca bir süredir, hareket, ses ve nefesin objektif çözümlemeleri ve bu analizler yoluyla icrasını temel alan oyunculuk çalışmaları yürütmektedir. "Tehlikeli Oyunlar" bu araştırma ve çalışmaların doğal bir uzantısı olarak da görülebilir.

  Detaylar :

  İl : Adana

  İlce : Seyhan

  Mekan : Adana Seyhan Bld. Kültür Mrk.

  Mekan Adresi : Döşeme Mah. Turhan Cemal Beriker Bulvarı

  Başlangıç Saati : 11.03.2017 20: 00: 00

  Bitiş Saati : 11.03.2017 22: 00: 00

  Kategori : Tehlikeli Oyunlar

  Tür : Sahne Sanatları

  Ücretlimi? : Hayır

  Etkinlik.io - Son Dakika Haberleri

  Haberi Kaydet
  /beğendim
  /alkışladım
  /beğenmedim
  /güldüm
  /üzüldüm
  /sinirlendim
  /şaşırdım
  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title