TBMM Başkanı Mustafa Şentop Açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Açıklaması

10.04.2019 18:10 | Son Güncelleme: 10.04.2019 18:10
TBMM Başkanı Mustafa Şentop Açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bugün 300 bine yaklaşan kadrosuyla büyük ve disiplinli bir ordu görünümünde Polis Teşkilatı'nın özellikle terörle mücadelede etkili çabası hepimizin takdir ve minnetlerini kazanmaktadır" dedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Bugün 300 bine yaklaşan kadrosuyla büyük ve disiplinli bir ordu görünümünde Polis Teşkilatı'nın özellikle terörle mücadelede etkili çabası hepimizin takdir ve minnetlerini kazanmaktadır" dedi.

TBMM Başkanı Şentop, TBMM Şeref Holü'nde düzenlenen Polis Teşkilatı'nın 174. yıl dönümü dolayısıyla verilen resepsiyona katıldı. Şentop'un yanı sıra TBMM Başkanvekilleri Süreyya Sadi Bilgiç, Levent Gök, TBMM İdare Amirleri Orhan Yeğin ve Erkan Haberal, Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü, Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül ve diğer yetkililer katıldı.

10 Nisan 1845'te modern anlamda Polis Teşkilatı'nın kurulduğunu hatırlatan Şentop, 1845'ten bu yana Türkiye'de huzur ve güvenin bozulmamasının, güvenli hayat sürdürülmesi için gece gündüz görev yaptığını kaydetti. Şentop, "Bugün 300 bine yaklaşan kadrosuyla büyük ve disiplinli bir ordu görünümünde Polis Teşkilatı'nın özellikle terörle mücadelede etkili çabası hepimizin takdir ve minnetlerini kazanmaktadır. Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarısızlığa uğramasında Polis Teşkilatımızın ortaya koyduğu tavır bu teşkilatın gurur tablosu olarak halihazırdaki yerini her zaman koruyacaktır. İki asra yaklaşan mazisiyle Türk Polis Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin önemli bir yapı taşı haline gelmeyi başarmıştır. Polis Teşkilatımız bugün ülkemiz gündeminin ilk sıralarında yerini muhafaza etmekte olan terörle mücadeleden uyuşturucu kaçakçılığı, trafik terörü, insan kaçakçılığına kadar son derece karmaşık ve zor görevleri gece gündüz demeden canı pahasına kamu adına takip etmektedir" diye konuştu.

Şentop, polislerin özlük haklarıyla ilgili çalışmaların yürütüldüğünü belirtti. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri

Fransız Senatosu'ndan skandal karar - HaberBaşkan Ege; Kadına karşı her türlü ayrımcı ve şiddeti kınıyoruz - HaberAlparslan Türkeş 103. doğum yıldönümünde Kuşadası'nda anıldı - HaberAli Babacan, Bakan Koca'ya seslendi: Verileri gizleyerek halkın sağlığını tehlikeye atmadınız mı? - HaberEnerji alanında düzenlemeler içeren teklif, TBMM Genel Kurulunda yasalaştı (3) - HaberSon dakika haber... Koca: "(İBB'nin açıkladığı defin rakamları) Ölüm sebebi Kovid ise Kovid, menenjit ise menenjit yazılıyor. Tanı çok net konmuş oluyor." - HaberSon dakika haber... Milli Güvenlik Kurulu, "İmzalanan ateşkes anlaşmasının hayata geçirilmesiyle Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünün sağlanmasının ve Güney Kafkasya'da... - HaberSon Dakika: Türkiye'de 25 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 168 kişi vefat etti, 28 bin 351 yeni vaka tespit edildi - HaberlerSon dakika haberleri... Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi - HaberSon dakika haberi... Bakan Koca: "Hasta olsun olmasın, testi pozitif olanlar ve bunların temaslılarını HES kodu üzerinden sorgulamak mümkündür." - HaberÇok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı - MagazinSon dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı başladı. - HaberErdoğan'dan Arınç'a bir tepki daha: Türkiye'de hiçbir şey yapılmamış gibi konuşmalarını kabul edemeyiz - Haber
title