Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci

Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci

28.12.2017 12:34 | Son Güncelleme: 28.12.2017 12:34
Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci

Tarsus Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Tarsus Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye personeline ilk yıl için yüzde 14.60, ikinci yıl için ise yüzde 5'lik zam verildi.

Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirilen imza törenine, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Hizmet-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Gün, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve işçiler katıldı.

Yerel yönetim olarak personeline zamanında ücretini ödeyen örnek belediyelerden biri olduklarını söyleyen Başkan Can, Avrupa ve Türkiye'de 'Mükemmellik Ödülü' alan tek belediye olduklarını söyledi. Can, "Bugün inşallah kadrolu işçi olarak nitelendirdiğimiz çalışanlarımızla 2 yıllık sözleşme imzalayacağız. Mesai arkadaşlarımız belli bir oranda çalışma yaptı. Tarsus Belediyesi olarak şehrimize birlikte hizmet ediyoruz. Taşeron kadrosunun geçmesinden şahsım olarak mutlu oldum. Gönlüm isterdi ki, taşeronda hizmet alımında çalışan arkadaşlarımızın daha fazla ücret almasını veya daha fazla sosyal haklardan faydalanmasını isterdim. En azından başlangıç olması da güzel bir şey" dedi.

Belediye olarak örnek olduklarını kaydeden Can, "Artık yeni taşeron kadrosuyla birlikte Tarsus Belediyesi bir personel isteği olduğu zaman İşkur'a yazacak. İşkur bizim yapmış olduğumuz talebi 3 veya 5 katını bize gönderecek, gelen isimler arasında mülakat veya yazılı yaparak onu Tarsus Belediyesi çalışanı yapacağız. Tarsus Belediyesi olarak gerek çalışanına zamanında ücretini ödememiz, gerek sigorta, gerek vergi, gerek herhangi bir borcumuzun olmaması, az veya çok maaşların düzenli alınması büyük bir imkan. Yıllarca biz bunu uyguladık, kurumsal bir yapımız var, sizlerle birlikte ödüllü bir belediye olduk. Çalışmalarımız büyükşehir yasasına rağmen, gelirimiz ve yetkimiz yüzde 60 azalmasına rağmen, büyükşehir yasasından en fazla etkilenen Türkiye'de başta gelen belediye olmamıza rağmen bu güne kadar 25 açılışımızı sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Bunun yanında devam eden işlerimiz, yapacağımız işlerimiz ve projelerimiz var. Gerçekten kıt kanaat gelirimizle, az gelirimizle çok işler yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Ben şahsım olarak bu güne kadar yapmış olduğunuz çalışmalarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Biraz daha gayretli olmanızı, biraz daha performansı arttırmanızı istiyorum" diye konuştu

Hizmet-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Gün ise, "Belediyenin bütün imkanlarını kullanarak vermiş olduğu bu son zamlar için teşekkür ediyoruz. Ayrıca toplu iş sözleşmesinde emeği geçen personelimize, başkan yardımcılarımıza ve kendi yönetici arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. İnşallah taşeron olan kardeşlerimiz de sendikalı olma hakkı verilirse, bizlerde ileriki günlerde başkanımızın yol göstereceğine inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından toplu iş sözleşmesi Hizmet-İş Sendikası Tarsus Şube Başkanı Hüseyin Gün ve Belediye Başkanı Şevket Can tarafından imzalandı. - MERSİN

Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci
Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci
Tarsus Belediyesi'nde Toplu İş Sözleşme Sevinci

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title