AK Parti Tarihe Geçti, Dünyada Öneği Yok! Her 4 Seçmenden 3'ü Oy Vermiş

AK Parti Tarihe Geçti, Dünyada Öneği Yok! Her 4 Seçmenden 3'ü Oy Vermiş

15 yıllık Türkiye seçim sonuçlarının bölgesel dağılımları incelendiğinde herhangi bir seçimde, her 4 seçmenden 3'ünün AK Parti'ye oy verdiği ortaya çıktı.

MAK araştırma şirketinin yaptığı son anket yayınlandı. 15 yıllık Türkiye Seçim sonuçlarının bölgesel dağılımlarını da incelediğinde Türkiye'de oy kullanan her 4 seçmenden 3'ü herhangi bir seçimde AK Parti'ye oy vermiş. Peki bugün seçim olsa hangi parti önde olur? İşte yanıtı...

YARIN SEÇİM OLSA...

Son anket MAK danışmanlıktan geldi. "Yarın seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?" sorusuna verilen yanıtlar; kararsızların matematiksel dağılımının sonunda AK Parti 52,66, CHP 24,45, MHP 13,35, HDP 7,78, diğerleri başlığı altıda diğer parti ve bağımsız adayların ise 2,22 de kaldığını göstermektedir. HDP % 10 luk baraja net olarak takılmış görülmektedir.
DÜNYADA BÖYLE BİR BAŞARI YOK

15 yıllık Türkiye seçim sonuçlarının bölgesel dağılımlarını da incelediğinde Türkiye'de oy kullanan her 4 seçmenden 3'ü herhangi bir seçimde AK Parti'ye oy vermiş. Bu dünyada çok da örneği olmayan bir başarı olarak tarihe geçti.
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİNE YÖNELİK REFERANDUM YAPILSA BU DEĞİŞİKLİĞİ ONAYLAR MISINIZ?

Sorusuna seçmenlerin % 53'ü EVET derken, % 37 HAYIR demektedir. İlgili Anayasa değişikliği TBMM de görüşülürken kararsız oranı % 20 lerde iken şu an bu oran % 10 lara inmiş görülmektedir.
KARARSIZLAR DAĞITILDIKTAN SONRA YÜZDE 58.88

Kararsızların matematiksel dağılımı sonrası ortaya çıkan tablo EVET % 58,88 HAYIR % 41,12 çıkmaktadır.