Tarih Tualde Canlandı - Haberler
Haberi Paylaş

Tarih Tualde Canlandı

Bültenler - Haberler | Güncel
Tarih Tualde Canlandı

Bursa Kent Konseyi Ressamlar Çalışma Grubu, 'Bursa'nın Fethi'nin 692. yılı münasebetiyle resim sergisi açtı.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ressamlar Çalışma Grubu, 6 Nisan 1326 yılından Bursa'nın Orhangazi tarafından Osmanlı topraklarına katılmasının yıldönümünde tarihi tualde canlandırdı. Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışına, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ile çalışma grubu üyeleri katıldı.

Serginin açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Kent Konseyi çalışmalarının çok önemli olduğunu söyledi. Sönmez, "Özellikle Ressamlar Çalışma Grubu'nun Bursa'nın Fethi sergisini 8. kez düzenlemesi ve bunun sürdürebilir olması böylesine özel güne ayrı bir anlam katıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, kent konseyinin kültürden sanata, eğitimden sağlığa her alanda faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Ressamlar Çalışma Grubu'nun anlamlı bir etkinliğe imza attığını söyleyen Çepni, "Çalışma grubumuz her anlamlı gün ve haftada ona uygun sergilerle destek vermeye çalışıyor. 6 Nisan 1326 tarihi bizler için çok önemli. Bu kutlu günde Bursa'mız Orhangazi tarafından Osmanlı Devleti'nin topraklarına katıldı. Ressamlar Çalışma Grubu da 39 ressamın 39 eseri ile Bursa'nın Fethi'nin yıl dönümünde 8. kez sergisini açıyor. Çalışma Grubu temsilcimiz Ümran Topsakal olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

39 ressamın 39 eserinin yer aldığı sergi, 7 Nisan tarihine kadar Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'nde ziyarete açık kalacak.

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title