Cemal Nadir Güler Haberleri

Cemal Nadir Güler haber, Cemal Nadir Güler son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cemal Nadir Güler - 26.02.2021
Yazısız karikatürün öncülerinden Cemal Nadir Güler
"Amcabey", "Efruz Bey", "Dalkavuk", "Akla Kara" ve "Yeni Zengin" tiplemelerini karikatürseverlerle tanıştıran, çağdaş karikatürün öncü ismi Cemal Nadir Güler'in vefatının üzerinden 74 yıl geçti.
Cemal Nadir Güler - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir Güler - 02.03.2020
Karaoğlan'ın çizeri Suat Yalaz hayatını kaybetti
PTT Genel Müdürlüğü 2006 yılında Karaoğlan adına 4 dizilik pul koleksiyonu çıkardı. Böylelikle Suat Yalaz cumhuriyet tarihinde büyük sanatçı Cemal Nadir Güler'in Amcabey'i, Turhan Selçuk'un Abdülcanbaz'ından sonra oluşturduğu çizgi kahramanı pul üstüne taşınarak devlet tarafından onurlandırılan üçüncü çizgi roman sanatçısı unvanını aldı.
Cemal Nadir Güler - 23.02.2020
Haftanın tarihine bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir Güler - 04.11.2019
TKM'de 3 sergi birden
Mustafakemalpaşa Belediyesi eski Başkanı Sadi Kurtulan'ın eşi Necibe Kurtulan, 2007 yılından itibaren uğraştığı ebru sanatında ikinci sergisini Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Salonu'nda açtı.
Cemal Nadir Güler - 01.07.2019
Bursa'nın değerleri sergiyle taçlandı
Sergide 22 minyatür ve BUSMEK sanat atölyesinde hazırlanan 25 tezhip olmak üzere toplam 47 eserin sergilendiğini söyleyen Başkan Aktaş, eserleri de ilgiyle inceledi ve özellikli çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BUSMEK eğitmenleri, kursiyerleri ve sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği eserler, TKM Cemal Nadir Güler ve Sami Güner Sanat galerilerinde, 6 Temmuz Cumartesi tarihine dek görülebilir.
Cemal Nadir Güler - 24.05.2018
Bursa'da 'Çevre Günü' Etkinlikleri
START MERİNOS AKKM'DEN 'Dünya Çevre Günü Etkinlikleri' programı kapsamında ilk olarak 25 Mayıs Cuma günü Merinos AKKM Hüdavendigar Salonu';nda çevre temalı ';Karagöz-Hacivat'; gösterisi sahnelenecek. 28 Mayıs Cumartesi günü saat 11:00'da Kumla merkezde plaj temizliği yapılacak. 29 Mayıs Pazar günü ise Bursa Kent Konseyi Koza Salonu';nda ';Küresel ısınma ve iklim değişikliği'; konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. 30 ve 31 Mayıs tarihlerinde ise Hamitler Çocuk ile Alacahırka Gençlik ve Çocuk merkezlerinde miniklere yönelik çevre eğitimleri verilecek. 28 Mayıs ve 3 Haziran tarihlerinde iki seans halinde Hayvanat Bahçesi';nde ';Çocuklar ve hayvan sevgisi'; temalı program icra edilecek. 2 Haziran Cumartesi günü Fomara Meydanı';nda ';İzcilik Branşı Çevre Haftası'; etkinlik programı düzenlenecek. Yine aynı gün Gemlik merkezde ';Dalgıçlarla dip temiz temizliği ve atık sergisi'; izlenime sunulacak. 2-3 Haziran tarihlerinde ise Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi';nde ';planetaryom gösterisi, çocuk ve aile faaliyetleri, bilimsel atölye, yenilenebilir enerji temalı tur, tematik atölye, minik mucitler gibi' çeşitli programlar düzenlenecek. 3 Haziran Pazar günü Tayyare Kültür Merkezi';nden hareket edilerek, Uludağ Cennet Parkuru';nda doğa yürüyüşü yapılacak. 4 Haziran Pazartesi günü ise Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi';nde ';Dünya Çevre Günü' temalı resim sergili izlenime açılacak.
Cemal Nadir Güler - 03.04.2018
Tarih Tualde Canlandı
Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ressamlar Çalışma Grubu, 6 Nisan 1326 yılından Bursa'nın Orhangazi tarafından Osmanlı topraklarına katılmasının yıldönümünde tarihi tualde canlandırdı. Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışına, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zehra Sönmez, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni, Bursa Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Mahmut Turunç, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ile çalışma grubu üyeleri katıldı.
Cemal Nadir Güler - 26.02.2018
Haftanın Tarihine Bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir Güler - 12.01.2018
Başkentte "D Grubu… Yeniden" Sergisi Açılacak
CerModern'den yapılan açıklamaya göre, estetik bir başkaldırı ile 1933'te Abidin Dino, Nurullah Berk, Zeki Faik İzler, Cemal Tollu, Elif Naci ve Zühtü Müridoğlu tarafından kurulan gruba daha sonra Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eşref Üren, Eren Eyüboğlu, Arif Kaptan, Salih Urallı, Hakkı Anlı, Sabri Berkel, Fahrünnisa Zeyd, Leopold Levy, Zeki Kocamemi, Şeref Akdik, Cemal Nadir Güler ve Nusret Suman gibi isimler de dahil oldu.
Cemal Nadir Güler - 10.01.2018
''D Grubu… Yeniden'' Sergisi CerModern'de
Estetik bir başkaldırıyla 1933 yılında Abidin Dino, Nurullah Berk, Zeki Faik İzler, Cemal Tollu, Elif Naci ve Zühtü Müridoğlu tarafından kurulan gruba daha sonra Bedri Rahmi Eyüboğlu, Eşref Üren, Eren Eyüboğlu, Arif Kaptan, Salih Urallı, Hakkı Anlı, Sabri Berkel, Fahrünnisa Zeyd, Leopold Levy, Zeki Kocamemi, Şeref Akdik, Cemal Nadir Güler ve Nusret Suman gibi isimlerin de dahil olmasıyla sanat çevrelerinin dikkatini kısa sürede toplamayı başarmıştır.
Cemal Nadir Güler - 15.11.2017
Orhan Holding Uluslararası Fotoğraf Yarışması
Yarışmanın ödül töreni ve sergi açılışının 9 Aralık'ta Orhan Holding Teknik Oto BMW'de gerçekleştirileceğini belirten Orhan, serginin daha sonra 18-23 Aralık'ta Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Salonunda, 3-17 Ocak'ta Nilüfer Halkevi Sergi Salonunda ve 24 Şubat-2 Mart'ta İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneğinde (İFSAK) sanatseverlerin izlenimine sunulacağını kaydetti.
Cemal Nadir Güler - 27.02.2017
Haftanın Tarihine Bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında hayatını kaybetti.
Cemal Nadir Güler - 24.02.2017
Cemal Nadir Güler sergiyle anılıyor
'Ölümünün 70. Yıl Dönümünde Cemal Nadir Güler Sergisi', 27 Şubat Pazartesi günü Bursa Kent Müzesi'nde izlenime açılacak.
Cemal Nadir Güler - 22.02.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında öldü.
Cemal Nadir Güler - 04.06.2015
Bursa Kent Konseyi'nde Gönüllü Ressamlar Ödüllendirildi
Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'nde düzenlenen serginin açılışına BKK Başkanı Semih Pala, BKK Başkan Yardımcısı Mehmet Necati Şahin, BKK Yürütme Kurulu Üyesi Mecbure Altun, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal, çalışma grubu üyeleri ve sanatseverler katıldı.
Cemal Nadir Güler - 21.05.2015
Gönüllü Ressamlar Aile Temalı Sevgisini Tuvale Taşıdı
Tayyare Kültür Merkezi (TKM) Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'nde BKK Ressamlar Çalışma Grubu'nun gönüllü üyeleri tarafından açılan sergiye, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal, BKK yürütme kurulu üyeleri ve sanatseverler katıldı.
Cemal Nadir Güler - 08.04.2015
Bursa'nın Fethinin 689'uncu Yıl Dönümü
Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'ndeki serginin açılış törenine, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, BKK Başkanı Semih Pala, BKK Başkan Yardımcısı Mehmet Necati Şahin, BKK Yürütme Kurulu Üyesi Rıdvan Çiçek, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ve grup üyeleri katıldı.
Cemal Nadir Güler - 23.02.2015
Haftanın Tarihine Bakış
1947- Türk karikatürünün ünlü ismi Cemal Nadir Güler 45 yaşında öldü.
Cemal Nadir Güler - 28.10.2014
Cumhuriyet Bayramı Tuvale Yansıdı
Bursa Kent Konseyi (BKK) Ressamlar Çalışma Grubu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu resim sergisi açıldı Tayyare Kültür Merkezi Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'ndeki serginin açılışına, BKK Başkan Yardımcısı Mehmet Necati Şahin, Büyükşehir Belediyesi adına Muhsin Özlükurt, BKK Yürütme Kurulu üyeleri Rıdvan Çiçek ve Mecbure Altun, Ressamlar Çalışma Grubu Temsilcisi Ümran Topsakal ve çalışma grubu üyeleri katıldı.
Cemal Nadir Güler - 24.10.2013
Bursa'da Kültür Sanat
Cemal Nadir Güler Sanat Galerisi'nde ise "18'inci Uluslararası Bursa Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Sergisi",  26 Ekim'e kadar sergilenecek.
Cemal Nadir Güler - 03.10.2013
Bursa'da Kültür Sanat
Cemal Nadir Güler ile Ressam Şefik Bursalı sanat galerilerinde ise "3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cemal Nadir Güler Haberleri | Cemal Nadir Güler Kimdir - Haberler - Cemal Nadir Güler haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cemal Nadir Güler kimdir, hayatı ve biyografisi. Restore edilen 553 yıllık eğitim yuvası yeniden öğrencilerine kavuşacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 00:44:47. #1.15#

title