Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı - Haberler
Haberi Paylaş

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Müslümanların 2 yıllık umre hasreti sona eriyor. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Kovid-19'a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos'tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini açıkladı. İki doz aşılama şartında Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşıları listelenirken Türkiye'de de kullanılan Çin aşısı Sinovac kapsam dışı tutuldu.

Suudi Arabistan yurt dışından ilk umre ziyaretçilerini 9 Ağustos'ta kabul ediyor. Hac ve Umre Bakanlığı Sözcüsü Hisham Saeed yaptığı açıklamada, Kovid-19'a karşı tam aşılanmış yabancı ziyaretçilerin 9 Ağustos'tan itibaren umre ziyareti yapabileceğini ifade etti.

TAM AŞILANMA ŞARTI VAR

Dün itibarı ile umre vizesi, konaklama ve barınma gibi işlemlerin başladığını aktaran Saeed, yurt dışından gelenlerin umre yapabilmeleri için en önemli şartların en az 18 yaşında olmaları ve Gıda ve İlaç Kurumu tarafından onaylanmış 4 Kovid-19 aşısından birini yaptırması olduğunu açıkladı.

4 AŞI ARASINDA SİNOVAC AŞISI YOK

Suudi Arabistan, salgınla mücadele kapsamında şu ana kadar Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Johnson & Johnson ve Moderna aşılarının kullanımına onay verdi. Türkiye'de de kullanılan Sinovac aşısı ise liste dışı tutuldu. Suudi Arabistan, hac ziyaretlerinin sona ermesinin ardından geçtiğimiz günlerde ülkede ikamet eden vatandaşlar için umre sezonunun başladığını açıklamıştı.

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı, Çin aşısı liste dışı
İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (5)
R D:Para verseler umreye gitmem
i. can erdem:Aşı yüzünden hacca umreye gidemezsem buna sebep olan insanlara hakkımı helal etmiyorum. Tek yegane kurtuluş aşı mı? Allah'ı yarattığı nimetleri ?? şükredin
FUN DAILY:Söyledikleriniz tatil içinde geçerli ama kimse bayram iznini balkonda ayaklarını leğene sokup geçirmedi. Covid19 tekrar 20K'ya tırmanıyorsa sebebi umreye gidenler değil, tatilcilerdir. Bu öngörülebilen bir durum olduğu için ben nasıl 3 maymunu oynuyorsam siz de insanların ibadetleri için fikirlerinizi lütfen kendinize saklayın! Sağlıklı günler dilerim
500