Suriye'nin Haseke Valisi El Nemmur'un Şırnak Ziyareti

Suriye'nin Haseke Valisi El Nemmur'un Şırnak Ziyareti

Suriye'nin Haseke Valisi General Muhammet Nemnur El Nemmur, Beraberindeki Heyet ve Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar ile Birlikte Şırnak Valisi Ali Yerlikaya'yı Makamında Ziyaret Etti.

Suriye'nin Haseke Valisi El Nemmur'un Şırnak Ziyareti

Suriye'nin Haseke Valisi General Muhammet Nemnur El Nemmur, beraberindeki heyet ve Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar ile birlikte Şırnak Valisi Ali Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti.

Haseke Valisi General Muhammet Nemnur El Nemmur; iyi komşuluk, dostluk ve derin tarihi bağları olan iki ülke için karşılıklı iyi dilek ve temennilerde bulundu. Vali Yerlikaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasında daha fazla sıcak ilişki kurmanın önemine değindi. El Nemmur, 11 Ocak 2008 tarihinde Suriye'nin Şam şehrinde Türkiye, Suriye ve Irak sulama ile ilgili bakanların müşterek imzaladıkları protokol gereğince Dicle Nehri'nin Andovar yakınında bulunan istasyonlarda ve Dicle Nehri'nde gerekli ölçüm ve çalışmaları yapmak üzere gönderilecek Suriyeli teknik elemanlara gerekli kolaylığın sağlanmasını talep etti.

Vali Yerlikaya, gerekli bilgilendirmelerin yazılı olarak yapılmasından sonra konunun ilgili makamlarla görüşülerek neticenin kendilerine bildirileceğini söyledi. Haseki Valisi El Nemmur'un Vali Yerlikaya'yı ziyaretinde, İl Jandarma Komutanı T. Selçuk Yücel, İl Emniyet Müdür Vekili Hikmet Özmen, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Yalabık, Jandarma Üsteğmen Haci Ahmet Önder, Diyarbakır Etüd Plan Şube Müdürü Mehmet Türkmen, 102. Şube Müdürlüğü Proje İnşaat Mühendisi A. Halim Bilgin, Haseki Emniyet Müdürü General Avad El Hamu, Emniyet temsilcisi General Halil Halid ve General Ali Bakir, Emniyet Subayı Nasır Mustafa, Sulama Müessese Genel Müdürü Muhammed Arif Şeyh Ali, Sular İdaresi Müdürü Semir Mura, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Bedir Şellel, Hudut Şubesi Müdürü Tercüman Cuzeyf Mutlu hazır bulundu.

(CB-ZG-Y)

Kaynak: İHA