'Sükutun Sureti Nuri Pakdil" Belgeselinin Galası Yapıldı - Haberler
Haberi Paylaş

'Sükutun Sureti Nuri Pakdil" Belgeselinin Galası Yapıldı

'Sükutun Sureti Nuri Pakdil
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Genç kuşak yönetmenlerden Ekrem Doydu’nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Sükutun Sureti Nuri Pakdil’ adlı belgeselin galası yapıldı.

Genç kuşak yönetmenlerden Ekrem Doydu'nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği 'Sükutun Sureti Nuri Pakdil' adlı belgeselin galası yapıldı.

İlkini TRT'nin 7 Güzel Adam olarak yaptırdığı belgeselin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ikinci belgesel olarak yapılan çalışmalar sonucunda yaptırılan belgeselin metin yazarlığını Merve Erdoğan, danışmanlığını ise Necip Evlice yaptı.

7 Güzel Adam olarak bilinen Erdem Bayazıt, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Alaeddin Özdenören, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif İnan ve Sezai Karakoç'un ayrı ayrı yer aldığı belgeselde Kudüs'de yer alırken bazı bakanların da demeçleri yayınlandı.

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen galaya Nuri Pakdil ile birlikte Bahattin Karakoç, Rasim Özden Ören, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Haluk Dursun Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Milletvekilleri, İlker Çitil, Nevzat Pakdil, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan Vali Güvençer, dev bir sima onuruna galanın yapıldığını söyledi. Güvençer, "Hemen herkes Nuri Pakdil ile bütünleşmiş herkes birer Nuri Pakdil olmuşken Nuri Pakdil vesilesi ile ne olduğunu ne olması gerektiğini hatırlayan o kocaman yüreklerin muhteşem sükutu bu kocaman yüreklerin sesini anlayan harf ve hecelerinin yetersizliği içerisinde öyle şeyler söylüyor ki hatti zatında Kahramanmaraş'ta konuşmak hitap etmek hep zordu. Ama bugün üstatların karşısında konuşmakta çok zorlanıyorum. Kocaman yüreklerin pekala susarsak her şeyden ve herkes den önce bu sükutun sahibi kocaman yüreklerin sahiplerine en derin hürmetlerimi sunuyorum" dedi.

Daha sonra konuşan Nuri Pakdil, "Biz Kudüs'ü neden çok seviyoruz, ezeli ebedi ulu önderimiz Hz. Muhammed'in Miraca çıkarken ayak bastığı son yeryüzü parçası Kudüs olduğu için biz burayı çok seviyoruz. Kudüs bizim için çok kutsal bir yerdir. Kudüs sevgisi bizden uzaklaşamaz. Ben bu konuşmamı kısa bir sloganla bitireceğim "Ne Mutlu Müslüman'ım diyene" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından "Sükutun Sureti Nuri Pakdil" Belgeseli yayınlandı. Belgeselin ardından Nuri Pakdil'e çiçek takdim edildi. - KAHRAMANMARAŞ

'Sükutun Sureti Nuri Pakdil Belgeselinin Galası Yapıldı

'Sükutun Sureti Nuri Pakdil Belgeselinin Galası Yapıldı

'Sükutun Sureti Nuri Pakdil Belgeselinin Galası Yapıldı

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Genç kuşak yönetmenlerden Ekrem Doydu’nun yapım ve yönetmenliğini üstlendiği ‘Sükutun Sureti Nuri Pakdil’ adlı belgeselin galası yapıldı.

title