Şükrü Saracoğlu Stadı'nın İsmi, Ülker Stadyumu Olarak Değiştirildi

Şükrü Saracoğlu Stadı'nın İsmi, Ülker Stadyumu Olarak Değiştirildi

Şükrü Saracoğlu Stadı'nın İsmi, Ülker Stadyumu Olarak Değiştirildi
Haberler.com - Haberler | Spor

Fenerbahçe, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın adını, 90 milyon dolar karşılığında "Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi" olarak değiştirildi.

Fenerbahçe'de bir devir resmen sona erdi... Sarı lacivertli kulübün Kadıköy'deki mabedi Şükrü Saracoğlu Stadı'nın adı 'Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi' olarak değiştirildi. Stadın yeni tabelası bugün takıldı.

1988'E KADAR FENERBAHÇE STADI OLARAK ANILMIŞTI

1900'lerin başında Papazın Çayırı adıyla bilinen alana yaptırılan stadyum, 1998 yılına kadar Fenerbahçe Stadı olarak anıldı. 22 Temmuz 1998'de Aziz Yıldırım başkanlığındaki Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından stada, 1934-50 yılları arasında Başbakanlık yapan Şükrü Saracoğlu'nun adı verildi.

90 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA İSMİ DEĞİŞTİ

3 Ağustos 2015'te, Ülker'in bağlı bulunduğu Yıldız Holding ile yapılan anlaşma çerçevesinde stadın adı 10 yıllığına 90 milyon dolar karşılığında 'Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi' olarak değişti.

Haber Yorumları (5)
TRABZON: Fenere yanlış koymuşlar,sikebahce olmalıydı...
TIRİPZON: LAN HAMSİ BEYİNLİ SENİN NE İŞİN VAR BURDA :)) LİDERE SELAM DUR. HE BİRDE AĞZIN DOLUYKEN KONUŞMA. HADİ ÇEKTİM GERİ. ŞİMDİ KONUŞ :)))
MERT : O 90milyon doları fakir fukaraya dağıtsalardı Türkiye'de hiç fakir fukara kalmazdı her kesin ruhu düzelirdi hep de hayır yapmış olurlardı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title