Sü Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Açılışı Gerçekleşti - Haberler
Haberi Paylaş

Sü Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Açılışı Gerçekleşti

Sü Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin Açılışı Gerçekleşti
AA - Haberler | Yerel

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin açılışı yapıldı.

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin açılışı yapıldı.

SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Akşehir Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, üniversite çatısı altında merkez ilçeler dışında 17 ilçede birimlerinin olduğunu söyledi.

İlçeler arasında sadece iki yerde fakültelerinin bulunduğunu, bunlardan birisinin de Akşehir'de olduğunu ifade eden Gökbel, "Bu sebeple Akşehir bizim için ayrı bir öneme sahip. Akşehir için bugün tarihi bir gün. Çünkü Akşehir, fakülte öğrencileriyle buluşuyor. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu'na, Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Orhan Erdem'e teşekkür ederim" dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu ise Akşehir için çok anlamlı ve tarihi bir günün yaşandığını belirtti. Baloğlu, fakültenin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul da Akşehir'in hem yüksekokullarına hem de İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ne kavuşurken büyük bir bekleyiş içinde olduğunu dile getirdi.

Akşehir Kaymakamı Ali Dursun da konuşmasında, bugünün Akşehir'in yüksek eğitim davasına yıllardan beri susamışlığının kısmen de olsa giderildiği bir gün olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından, Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Kaldırımcı tarafından "Ülkemizin bugünü ve geleceği açısından rekabet politikası" konusu katılımcılara anlatıldı.

Programa, Akşehir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof Dr. Fehmi Karasioğlu, belde belediye başkanları, siyasi parti ilçe başkanları, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı. - Konya

AA - Son Dakika Haberleri

Selçuk Üniversitesi, Mustafa Baloğlu, Akşehir, Konya, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title