Fenerbahçe Efsanesi Veselinovic'in Vefatı, Yunanistan'ı da Üzdü - Haberler
Haberi Paylaş

Fenerbahçe Efsanesi Veselinovic'in Vefatı, Yunanistan'ı da Üzdü

AA - Spor
 - Güncelleme:

Fenerbahçe'nin 103 gollü şampiyonluğunun mimarı olan Veselinovic'in ölümü, Yunanistan'da da üzüntüye sebep oldu.

Bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Sırp teknik direktör Todor Veselinovic'in Atina'da vefatı, Yunanistan basınında geniş yankı uyandırdı.

Haberlerde, Sırp futbol adamının hayatını kaybetmesine geniş yer verilirken, Veselinovic'in Atina'da 10 gündür tedavi gördüğü özel bir hastanede vefat ettiği aktarıldı.

"FUTBOLDA MATEM"

Spor ağırlıklı haberlere yer veren Pelop internet sitesinin, "Futbolda matem" başlıklı haberinde, ülkesinde "Öğretmen" lakabı takılan Veselinovic'in, eşi Milka ile vatanından uzakta 40 yıl futbola hizmet ettiği ifade edildi.

Yunan Devlet Radyo ve Televizyon Kurumunun internet sitesinde ise Veselinovic'in, Yunanistan'da iz bırakan teknik direktörlerden biri olduğu kaydedildi.

"BÜYÜK VESELINOVIC ÖLDÜ"

Proto Thema gazetesinin, "Büyük Toza Veselinovic öldü" manşetiyle yayımladığı haberde, Veselinovic'in kariyeriyle ilgili bilgiler verildi.

Newsit haber sitesinde ise Veselinovic'in ölümü ile Sırp futbolunun daha da yoksullaştığı yorumu yapıldı.

3 KULÜP TAZİYE MESAJI YAYINLADI

Bu arada Veselinovic'in, Yunanistan'da belirli dönemlerde çalıştırdığı AEK, Olympiakos ve Apollon Smirnis futbol kulüpleri, taziye mesajları yayımladı. Kulüplerin resmi internet sitelerinde yer alan mesajlarda, Sırp teknik direktörün Yunan futboluna önemli hizmetleri olduğu vurgulanarak ailesine başsağlığı dileğinde bulunuldu.

AA / Spor

Fenerbahçe Yunanistan Milka Spor Haberler

title