Haberler

Menajer Heiderscheid, Galatasaray'a Cas'ta Dava Açtı

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın geçen yıl danışmanlığını yapan menajer Bruno Heiderscheid, sarı-kırmızılı kulübe Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) dava açtı.

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın geçen yıl danışmanlığını yapan menajer Bruno Heiderscheid, sarı-kırmızılı kulübe Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nde (CAS) dava açtı. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, Heiderscheid tarafından 16 Nisan 2013 tarihinde CAS nezdinde kulübe karşı dava açıldığı belirtilerek, "Dava 2005 yılında Rigobert Song ve Robert Pires'le ilgili olarak imzalanmış sözleşmelere ilişkindir. Söz konusu sözleşmelere istinaden 2011 yılında davacı ile bir sulh protokolü imzalanmış olmasına rağmen sulh protokolünün iptali ve mezkür sözleşmelerden kaynaklanan alacağın tahsili yeniden talep edilmektedir" denildi. Heiderscheid'in talep ettiği paranın yaklaşık 8 milyon avro olduğu belirtilerek, açıklamada dava ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

"Davacı, asıl alacak olarak 1 milyon 710 bin avronun karar tarihine kadar işleyecek sözleşmesel günlük cezai şart ve yıllık faizi ile tahsilini istemektedir. Bugün itibariyle talep edilen meblağ yaklaşık 8 milyon avrodur. Davacı ayrıca CAS tarafından sulh protokolünün geçersizliğine hükmedilmemesi halinde 5 milyon avro ve 250 bin avro tazminata hükmedilmesi talep etmektedir. Dava dilekçesinin tebliğine müteakip, kulübümüz tarafından CAS ile gerekli yazışmalar yapılmıştır. 23 Mayıs 2013 tarihi itibariyle taraflara tahkim masraf avansının ödenmesi için 14 Haziran 2013'e kadar süre verilmiştir. Kulübümüzün dava dilekçesine cevap süresi, avans ödemesinin ardından belirlenecektir."

Açıklamada ayrıca Heiderscheid'in taleplerinin kulüp tarafından reddedilmesinin ardından bu davayı açtığı kaydedilerek, "Kulübümüz ile olan ilişkisinin sona ermesi akabinde tekrardan yenilenmesi hususunda ısrarcı olan Davacı'nın, taleplerinin kulübümüzce uygun görülmeyerek reddedilmiş olması sonrasında işbu davayı ikame etme yoluna gittiğini belirtmek isteriz. Zira, Davacı'nın dava konusu sözleşmelerden alacaklarına ilişkin kulübümüzü ibra ettiği vermiş olduğu ibranamelerle sabit olup, Davacı'nın işbu davayı açmasında herhangi bir hukuku dayanak bulunmamaktadır" ifadelerini yer verildi.

Öte yandan, Galatasaray Kulübü'nün 16 Ocak 2013 tarihinde yapılan aylık divan kurulu toplantısında Başkan Ünal Aysal, danışmanı Bruno Heiderscheid'ın sözleşmesinin sona erdiğini belirterek, şu açıklamayı yapmıştı:

"'Bruno ile 1 senelik anlaşma yapmıştık. Bruno'nun bizden 2,5 milyon avroluk iki anlaşma nedeniyle mahkemelere yapılmış müracaatı ve kazanmak üzere olduğu davası vardı. Biz bunlardan bir tanesini 250 bin avroya halettik, bir tanesini de ayda 10 bin dolarlık danışmanlık anlaşmasıyla çözdük. Böylece bu arkadaşın elinden her türlü belgeleri alıp, bu konuyla ilgisini kestik. Kendisinin görevi 12 Aralık 2012'de bitti. Devam etmek istedi ama ben devam etme gereğimiz olmadığını belirttim ve konuyu kapattım. Sneijder transferinde Bruno'nun ne bilgisi vardır, ne de böyle bir işe kalkışmıştır." - İstanbul

Kaynak: AA / Spor

Rigobert Song Galatasaray Spor Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

Diyanet'i karıştıran iddia! Gözaltına alınan Türk hacı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: Bizi çöp gibi götürdüler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

Bakmadan Geçme

A101 bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ A101 açık mı kapalı mı? ŞOK bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ ŞOK açık mı kapalı mı? BİM bayramda kapalı mı? 16 Haziran Pazar Kurban Bayramı 1. GÜNÜ BİM açık mı kapalı mı? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 16 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 16 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 16 Haziran 2024 Pazar Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 16 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? İtalya-Arnavutluk maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İtalya-Arnavutluk maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Bayram namazı nasıl kılınır? Bayram namazı kaç rekat? Yalova Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yalova Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Uşak Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Uşak Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tunceli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tunceli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tokat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tokat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Tekirdağ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Tekirdağ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Yozgat Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Yozgat Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Van Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Van Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP iade-i ziyareti hazmedemedi, kibarlıktan anlamadılar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title