Haberler

Harun Erdenay, TBF Başkanlığı İçin Aday Olmayacağını Duyurdu

Abone Ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Federasyon başkanlığında Hidayet Türkoğlu'nu görmek istediği yönündeki haberlerin ardından Harun Erdenay başkanlığa aday olmayacağını duyurdu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, yakın zamanda gerçekleştirilecek başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını açıkladı. Erdenay ayrıca henüz seçilmeyen Türkoğlu hakkında "Yeni seçilecek başkan" ifadesini kullandı. Erdenay, TBF'nin resmi internet sitesindeki açıklamada, "Yeni seçilecek başkan Hidayet Türkoğlu'na tüm birikimlerimle yanında olacağımı belirtir başarılar dilerim" ifadesine yer verdi.

Yazılı bir açıklama yapan Harun Erdenay'ın ifadeleri şu şekilde:

"Aktif sporculuk yaşantım sürecinde 190 kez A Milli Takım formasıyla ülkemi temsil ettikten sonra sırasıyla kulüp yöneticiliği, A Milli Takım menajerliği, TBF Yönetim Kurulu üyeliği ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin son aşaması olarak Federasyon Başkanlığı görevini, ülkeme hizmet etmek açısından gururla üstlendim.

"SEVEREK VE İSTEYEREK ÇALIŞTIM"

27 Mayıs 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda delegelerin tercihi ile 17 aylık dönem için federasyon başkanlığına seçildim. Görev yaptığım süre kısa da olsa genel kurulda tüm delegelerin huzurunda vermiş olduğum sözlerin ve yapmış olduğum taahhütlerin tamamına yakınını yerine getirmenin huzuru içinde dönemimi tamamladım.
Bir yılı aşkın süreyle Federasyon Başkanı bulunduğum dönem içinde devlet ricali, spor teşkilatı ve camiamızın önemli desteğini gördüm. Bana verilen destek ve güven duygusuyla basketbolumuzu aldığım noktadan daha üst noktalara taşımak için severek ve isteyerek çalıştım.

"ADAY OLMAMAM DAHA UYGUN OLACAK"

Yeni döneme yönelik gelişmeleri değerlendirdiğimde Federasyon Başkanı olarak basketbola hizmet edeceğini ifade eden kardeşim ve takım arkadaşım Hidayet Türkoğlu'nun adaylığı karşısında basketbolumuzun geleceği açısından daha yararlı olacağı inancıyla 26 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulda aday olmamanın daha uygun olacağına karar verdim.

Görevim süresince her türlüğü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız, Spor Genel Müdürümüz ve tüm spor teşkilatımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.

"DEĞERLİ BASKETBOL AİLESİNE TEŞEKKÜR EDERİM"

Birlikte görev yaptığım tüm Yönetim Kurulu üyelerimize, Federasyonda çalışan, görev alan, emekleri geçen herkese, kulüplerimize, hakemlerimize ve Türk Basketbolu'nu her zaman destekleyen tüm sponsor kuruluşlarımıza, değerli yöneticilerine, dostlarımıza ve manevi varlıklarını yanımda hissettiğim basketbol ailemizin değerli büyüklerine teşekkür ederim.

Bundan sonraki dönemde de Basketbolun hizmetinde olacağım. Yeni seçilecek başkan Hidayet Türkoğlu'na tüm birikimlerimle yanında olacağımı belirtir başarılar dilerim."

Kaynak: Haberler.com / Spor

Hidayet Türkoğlu Harun Erdenay Türkiye Avrupa Spor Haberler

title