Sondaj Teknikleri ve Uygulamaları Kitabı - Haberler
Haberi Paylaş

Sondaj Teknikleri ve Uygulamaları Kitabı

Haberler.Com - Güncel
Sondaj Teknikleri ve Uygulamaları Kitabı

Sondaj Teknikleri ve Uygulamaları Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Sondaj Teknikleri ve Uygulamaları Kitabı kitabının kısa özeti.

Sondaj, pahalı ve fazla emek içeren bir işlem olmasına rağmen, yeraltı hakkında kesin, doğru, güvenilir ve yararlı bilgiler sağlar. Hayatı aktif hale getiren araç ve gereçlerin % 99'u doğal kaynaklardan, yani endüstri ve sanayiye hammadde ve yarı mamul olan madenlerden ve minarellerden sağlanmaktadır. Maden, petrol, doğalgaz, su ve jeotermal kaynakları, ülkelerin en önemli ekonomik güçleri olup, kalkınmanın dayandırılması gereken gerçek kaynaklardır.Bu kitapta, sondaj yöntemleri ve çeşitleri, sondaj donanımı, sondaj matkapları, parametreleri, sondaj çamuru, karot, su, temel ve enjeksiyon sondajları, turbo (yönlü) sondajlar, sondajlarda takım sıkışmaları ve kurtarma işlemleri, jeotermal enerji ve jeotermal sondaj gibi sondajcılığın temel konuları, teknolojide ve uygulamada yeni gelişmeler dikkate alınarak incelenmiş ve açıklanmıştır.Bu kitap yerli ve yabancı kaynaklardan derleme ve literatür çalışması niteliğinde belirli bilgi birikimi ve tecrübenin ürünü olup, teorik ve pratik bilgilerin bileşkesi olarak hazırlanmaya çalışılmıştır.(Önsöz'den)

Yazar: Adem Ersoy

Yayınevi: Adana Nobel Kitabevi

ISBN: 9786053970149

Boyut: 16.0x24.0

Sayfa Sayısı: 350

Basım Yılı: 2008

Cilt Durumu: Ciltsiz

Kağıt Türü: 1. Hamur

Dil: Türkçe

Haberler.Com - Güncel

Kültür Sanat, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title