Son Dakika: Sarkisyan, Genelkurmay Başkanı'nı görevden almayı reddetti

Son Dakika: Sarkisyan, Genelkurmay Başkanı'nı görevden almayı reddetti

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan, ordunun istifasını istediği Başbakan Nikol Paşinyan'ın, darbe girişiminde bulunduğu gerekçesiyle Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalamayarak, Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı görevden alma talebini reddetti.

Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ile 44 gün süren savaşta ağır yenilgiye uğrayan Ermenistan'da sular bir türlü durulmuyor. Ermenistan ordusunun yayımladığı bildiri ile Başbakan Nikol Paşinyan'ın ve hükümetin istifasını istemesinin ardından Paşinyan, ordunun bu istediğini darbe olarak nitelendirmişti. Paşinyan, Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan'ın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalayarak, Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın da imzalaması gerektiğini ve Cumhurbaşkanı'nın bu kararnameyi imzalamayarak darbe girişimine destek olduğunu söylemişti Sarkisyan, Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nı görevden alma talebini reddederek, Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınmasına yönelik kararnameyi imzalamadı. Buna göre, Genelkurmay Başkanı Gasparyan görevini sürdürmeye devam edecek.

SARKİSYAN'IN KARARI MUHALEFET DESTEKÇİLERİNİ SEVİNDİRDİ

Muhalefet destekçileri, bugün bir kez daha hükümet binası önünde toplanarak, miting gerçekleştirdi. Mitingde Paşinyan'ın istifa etmesi yönündeki çağrılar yinelendi. Miting sırasında Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın, Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınması talebini reddettiğini duyan muhalefet destekçileri, söz konusu kararı sevinçle karşıladı.

Öte yandan Paşinyan'ın, Sarkisyan'ın kararına nasıl tepki göstereceği ise merak konusu.

NE OLMUŞTU?

Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey komutanlar, Başbakan Nikol Paşinyan'ı istifaya çağıran bir bildiriye imza atarak Paşinyan'a muhtıra vermişti.

Paşinyan, hemen Genelkurmay Başkanı Gasparyan'ı görevden aldığını duyurmuştu. Ancak Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ın Gasparyan'ın görevden alındığına ilişkin kararnameyi imzalamadığı ortaya çıkmıştı.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, ordu komutanlarının kendisine yönelik istifa çağrılarını "darbe girişimi" olarak nitelendirmişti.

Son Dakika: Sarkisyan, Genelkurmay Başkanı'nı görevden almayı reddetti
Haber Yorumları (12)
NOLDU: paşinyan
HAYDİİ: Haydi hayırlısı. Kaos ve buhran bu ülkeden ve halkından hiç uzaklasmasin kabus gibi üzerine çöksün . Keşke bizdeki hepimiz ermeniyiz diyenlerde oraya gitsede onlardanda kurtulsak.
HASAN: Şu ermenistan devleti hiç aklını kullanmıyor büyük ülkelerin maşası oluyor aslında komşu ülkelerle dost olsa hiç sorun yaşamayacak özellikle Türkiyeyi le aşırı düşman Türk diyince ermenistan devleti çıldırıyor Türkiyeyle iyi ilişkiler kurmayınca halkı fakirlikten kurtulamıyor ermenistan halkının çoğu ülkeyi terk etti genç nüfusu çok az. başa getirdikleri hükümetler kendi çıkarları doğrultusunda hareket ediyor ermenistanı merak edenler Türkiyenin doksanlı zamanlarında alım gücüne sahip bir ekonomisi var halkı zor durumda dışa açılamıyorlar özellikle Türkiye ve Azerbaycana beslediği nefret yüzünden bu iki ülkeden, sürekli ambargo yiyiyor maşa olmayı bırakıp düşman gördüğü ülkelerle dostluk bağlarını kuvvetlendirirse ozaman ermenistana refah gelir aynısı bizim içinde geçerli Atatürkün dedi gibi yurta sulh cihanda sulh.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title