Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak

Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak

Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü'nde, 1 Ağustos'tan itibaren sigara içilmesi yasaklandı.

10.07.2020 09:28 | Son Güncelleme: 10.07.2020 14:23

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan, Salda Gölü'nü, "dumansız hava sahası" ile de ön plana çıkan bir plaj haline getireceklerini söyledi. Turan, 1 Ağustos'tan itibaren Salda Gölü'nde sigara içilmesinin yasaklandığını açıkladı.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Ümit Turan, "Ziyaretçilerin burada sigarasız, rahat bir ortamda, dumansız bir hava sahası içerisinde bu güzelliği izlemelerini istiyoruz. Bu da Türkiye'de bir ilk olacaktır" dedi.

Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak

"İÇME SUYU KALİTESİNDE BİR SUYA SAHİBİZ"

Bakanlık olarak aldıkları tedbirlerle alandaki su kalitesinin arttığının analiz raporları ile ortaya çıktığını kaydeden Turan, "Şu anda içme suyu kalitesinde bir suya sahibiz. Aldığımız tedbirlerle katı atık girdilerinin, çöplerin düzenli bir şekilde depolanması sebebiyle gölde şu anda herhangi bir kirlilik bulunmamaktadır" dedi.

Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak
Salda Gölü'nde 1 Ağustos'tan itibaren sigara yasak

Kaynak: DHA

Haber Yorumları (6)
ENİS: Salda gölü Türkiye''nin gündemine oturmuştur. Değil bina yapmak, çivi bile çakılamaz. Yalnız yurdum insanının ''pisliğinden'' korkuyorum. Bütün içtenliğimle söylüyorum, okumuşu, cahili, Avrupa''nın çevreyi kirletme konusunda en pis ve rezil insanı biziz. Düşünsenize o şahane kumların üzerinde ayçekirdeği çitleyen insanımızı.
DELİDİR AMA!: Sigara bahane , talan şahane . . . Şahsen Salda gölünü gördüm , inanın ne çay bahçelerine ne de konaklama yerlerine ihtiyaç yok . Çam ağaçları arasında ki çadır alanlarına , belli bir ücret karşılığında mis gibi çadırını kuruyorsun . Ne gereği var orayı burayı betonlaştırmaya ?
DANU: sigara felan boş işe yeterki etrafı villa turist avcılığı yapan cafe restaurant gibi yerlere müsade edilmesin
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title