Mersin'de Polis Servis Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

Mersin'de Polis Servis Aracına Bombalı Saldırı Düzenlendi

Mersin'de polis servis aracına bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybı yaşanmazken, 17'isi polis 18 kişi yaralandı. Valilik, yaralıların sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Mersin'de polis servis aracına yönelik bombalı saldırı düzenlendi.

OLAY YERİNE AMBULANS VE İTFAİYE SEVK EDİLDİ

Yenişehir mahallesi Okan Merzeci bulvarında, akşam 17:20 sıralarında gerçekleştirilen saldırı sonrası olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

MERSİN VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA: YARALILARIN HAYATİ TEHLİKESİ YOK

Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, merkez Yenişehir ilçesinde polis servis aracının geçişi sırasında patlama meydana geldiğini söyledi.

Olayda 12 polisin yaralandığı ve kentteki hastanelere kaldırıldığını belirten Ercan, "Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Patlamanın nedenini araştırıyoruz. Olayı soruşturmak üzere 3 savcımızı görevlendirdik." dedi.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada da İl Emniyet Müdürlüğüne ait personel servis aracı Yenişehir ilçesi Dikenliyol mevkisinde seyir halindeyken meydana gelen patlamada yaralanan 12 polis memurunun hayati tehlikesinin bulunmadığını belirtildi.

Açıklamada, patlamayla ilgili çok yönlü yürütülen araştırmaların devam ettiği bildirildi.

BOZDAĞ: 18 YARALIMIZ VAR

Valinin açıklamasının ardından Meclis'te konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise, saldırıda 17'si polis 18 kişinin yaralandığını söyledi. Bozdağ ayrıca saldırının terör saldırısı olduğunun düşünüldüğünü söyledi.

Bozdağ "Türkiye'nin terörle mücadelesi her şeye rağmen her şartta devam edecektir. Bunlar terörle mücadelemizi zaafa düşürmez Türkiye'nin daha etkin mücadelesi bundan sonra da sürecektir." ifadelerini kullandı.

SALDIRI MOTOSİKLETLE DÜZENLENMİŞ OLABİLİR

Bu arada, olay yerinde Terörle Mücadele ve Olay Yeri İnceleme Şube müdürlükleri ekipleri incelemeleri sürüyor.

Ekipler, servisin yakınlarında patlamaya bağlı olarak büyük zarar görmüş bir motosiklet buldu. Motosiklet detaylı incelemeye alındı.

BELEDİYE BAŞKANI: VALİLİĞE YAKIN BİR YER

Mersin Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, saldırı sonrası yaptığı ilk açıklamada, olayın mesai çıkışı meydana geldiğini ve olay yerinin valilik binasına çok yakın olduğunu söyledi.

BOMBAYI ÇÖP KONTEYNER'INA MI YERLEŞTİRDİLER?

Öte yandan olay sonrası NTV Canlı yayınına bağlanan Merih Ak, saldırganların saldırı öncesi bölgede keşif yaptıklarını ve patlayıcıyı polis servis araçlarının bulunduğu alandaki çöp konteyner'ına yerleştirdiğini söyledi.