Son Dakika: İmam hatiplilerle ilgili sözleri tepki çeken Erol Mütercimler'in 1,5 yıla kadar hapsi isteniyor - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: İmam hatiplilerle ilgili sözleri tepki çeken Erol Mütercimler'in 1,5 yıla kadar hapsi isteniyor

Haberler.com - Haberler | Güncel

Son dakika: İmam hatip lisesi mezunları için söylediği "İmam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor; sahtekar, cinsi sapık" sözleri tepki çeken Erol Mütercimler hakkında 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İmam hatip lisesi mezunları hakkında bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle Erol Mütercimler hakkındaki savcılık soruşturması tamamlandı. Mütercimler hakkında "Halkın Bir Kesimini Sosyal Sınıf Din, Mezhep, Cinsiyet ve Bölge Farklılığına Dayanarak Alenen Aşağılama" suçundan 9 aydan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

Eylül ayı başında Haber Global TV ekranlarında Saynur Tezel'in moderatörlüğünde gerçekleşen programa İsmail Saymaz, Erol Mütercimler, Müfid Yüksel ve Hayri Kırbaşoğlu konuk olmuştu.

Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Erol Mütercimler, yazar Müfid Yüksel ile girdiği tartışma sırasında sesini yükseltti ve imam hatip mezunlarıyla ilgili olay yaratan sözler kullandı.

Müfid Yüksel, "Saint Joseph, Saint Michel, Saint Benol kimlerin kurduğu okullar, bizim papazların kurduğu okullar" derken, Mütercimler, "Ama sonuca bakın, o imam hatipten mezun olanlar bakın karşımıza ne olarak çıkıyor, sahtekar, cinsi sapık, ahlaksız" dedi.

Mütercimler'in bu sözlerinden sonra başta imam hatip mezunları olmak üzere çok sayıda bakanın da aralarında bulunduğu kişiler savcılıklara suç duyurusunda bulundu.

Gelen tepkilerin ardından Halk TV'de Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdik Zaman Siyaset programına konuk olan Erol Mütercimler kullandığı ifadenin bağlamından koparıldığını belirterek, "O yayınlanmış bölümü dinleyip kalbi kırılan, üzülen bütün imam hatip lisesi mezunları ve öğrencisi olan herkesten çok özür diliyorum" dedi.

Son Dakika: İmam hatiplilerle ilgili sözleri tepki çeken Erol Mütercimler'in 1,5 yıla kadar hapsi isteniyor
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (29)
Serap:Islam dini nedense birilerini fena halde rahatsız ediyor Bu daha bisey degil Daha çok rahat yüzü gormeyeceksiniz
Mehmet ihsan:İki yüzlülügün en ala örneklerinden birsinin adıda erol sesi duyunca özür diliyor yanlış anladınız kem küm sözlerinin arkasında duramayan bir adamdan kime ne hayır gelir İMAM HATİP AİLE BİRLİGİ BAŞKANI
Serap:Atatürk yasası olsa ne olur uygulanmıyor ki neler ne hakaretler var Atatürk hakkında çok üzülüyorum devletin kurucusuna yapılan hakaretlere ve hiç bir şey yapılmamasına yazıklar olsun gerçekten
500