Koronavirüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanının son sözleri ''Ölmezsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olmuş - Haberler
Haberi Paylaş

Koronavirüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanının son sözleri ''Ölmezsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olmuş

Demirören Haber Ajansı / Burak Emek - Haberler | Güncel
Koronavirüsten hayatını kaybeden sağlık çalışanının son sözleri ''Ölmezsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olmuş

Diyarbakır'da filyasyon ve aşılama çalışmalarında görev yapan 32 yaşındaki anestezi teknikeri Necmettin Dündar, koronavirüse yakalandı. Testinin pozitif çıkmasından sonra durumu ağırlaşan ve entübe edilen genç sağlık çalışanı hayatını kaybetti. Dündar'ın ölümünün ardından meslektaşlarının sosyal medyadan yaptığı paylaşımlar çok sayıda etkileşim alırken Dündar'ın son sözlerinin ''Ölmezsem, iyileşirsem ilk iş aşı yaptıracağım'' olduğu öğrenildi.

Diyarbakır Dağkapı Hastanesi'nde görevli anestezi teknikeri Necmettin Dündar, yaklaşık 1,5 yıldır filyasyon ve aşılama ekiplerinde görevlendirildi. Saha çalışmasının ardından eve dönen Dündar'da koronavirüs belirtileri olması üzerine hastanede test yaptırdı.

DURUMU AĞIRLAŞINCA ENTÜBE EDİLDİ

Koronavirüs testi pozitif çıkan Dündar, tedaviye alındı. Durumu ağırlaşan Dündar, Dağkapı Hastanesi'nden, Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakıma alındı. Burada tedavi gören Dündar, entübe edildiği 21 Eylül'de yaşamını yitirdi.

Son dakika haberi | Koronavirüsten ölen sağlık çalışanı 'İyileşirsem ilk iş aşı yaptıracağım' demiş

''ÖLMEZSEM AŞI YAPTIRACAĞIM'' DEMİŞ

Dündar, entübe edilmeden önceki gün meslektaşlarınca ziyaret edildi. Ancak, Dündar'ın durumunun ağırlaşması üzerine arkadaşlarıyla son kez konuştuğu ortaya çıktı. Dündar'ın sağlık çalışanı arkadaşlarına, ''Ölmezsem, iyileşirsem ilk iş aşı yaptıracağım'' dediği belirtildi.

Meslektaşlarının Dündar'ın bu sözlerini sosyal medyada paylaşması üzerine kısa sürede çok sayıda etkileşim alındı. Yaşamını yitiren Dündar'ın cenazesi, yakınları tarafından Dicle ilçesinde defnedildi.

Demirören Haber Ajansı / Burak Emek - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (4)
Metin Yalcin:Beklenen sonu kendi hazırlamış yapacak bir şey yok, aşısızlar ibret alır inşAllah Allah rahmet eylesin ..
sinan yokuş:Bu haberde dıprulk sıkıntısı var. Zira sağlık bakanlığı Kendi personeline daha ilk zamanlarda aşıyı uygulamış ve hatta hastane ameliyathane gibi yerlerde görev yapan personele zorunlu tutmuştur. Bizzat sağlık bakanlığının tüm sağlık personeli aşılandı diye açıklaması vardır. O halde bu kişi nasıl aşı olmamış oluyor. Aşısız ise hastanede nasıl çalıştı
by nokta :aşı olmayanlar için zorun pcr testi çıkarıldı ya
500
title