Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi saldırıya uğradı - Haberler
Haberi Paylaş

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi saldırıya uğradı

İhlas Haber Ajansı / Elifnaz Altürk - Haberler | Cinsellik

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç, oğlunun darbettiği iddia edilen Ayşe D'nin kız kardeşi Figen D'nin saldırısına uğradı. Sokak ortasında burnu kırılan ve saçları koparılan Dalkılıç, "Can güvenliğimden endişe duyuyorum. Çocuğumun katilleri bunlardır, içerideki değil dışarıdaki katildir" dedi.

Antalya Muratpaşa'da geçen hafta gerçekleşen olayda Konya'da Ayşe D'yi darbettiği gerekçesiyle Kadir Şeker tarafından kalbinden bıçaklanıp öldürülen Özgür Duran'ın annesi Mübeyyen Güner Dalkılıç, sokakta yaşayan oğluna yemek götürmek için dışarı çıktığı esnada Ayşe D'nin kız kardeşi Figen D'nin saldırısına uğradı.

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi saldırıya uğradı

Mübeyyen Güner Dalkılıç, "Figen Dırla, bana, "Seni burada şimdi ne yapayım ne yapayım. Burada kafanı gövdenden ayırsam, oğlunu parkta öldürdüğümüz gibi senide burada öldürsem ne yazar ne yazar "dedi. Bana ne yapabileceğini sordum. Bu sözle ben kendimden geçtim. Bana bir şey yapamayacağını ve adaletin gerekeni yapacağını söyledim. Önümü kesti ağzımdaki maskeyi tuttu, attı. Montumla yakamdan tutarak sarstı. Halen boynum ağrıyor. Sonra kafa attı. 'Seni öldürürüm, kafanı gövdenden ayıracağım' dedi. Hakaret küfürler etti cevap vermedim, direk saçıma yapıştı. Kafam yerde bir on dakika mücadele etti. Saçlarımdan tuttu bayağı bit çekti. Tokam kırıldı." dedi.

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi saldırıya uğradı

Kırık tokasını ve kopan saçlarını saldırgan Figen D'nin elinden zor aldığını anlatan Dalkılıç, "Avuçlarının içi saçlarımla doluydu. İnsanlar zor ayırdı. Bu saçlarımı bırakmadım. Bu saçları ben yolmadım, o kadın yoldu. 2-3 kere bana sürekli saldırdı. Çıldırmış, delirmiş gibi bir hali vardı. Bu şahsın çocuğumu nasıl öldürttüklerine inandım. Zaten bir nevi kendi de itiraf etti. "Oğlunun nasıl öldürttük senide burada öldürsek ne yazar, ne yazar" dedi. Ben zaten orada bittim. Müdahale bile edemedim. Hesabını adalet önümde aramak istem. Beni zor kurtardılar ellerinden. Burnumda kırık var, operasyon geçirdim. Kafayı yiyince neye uğradığımı şaşırdım. İki gündür kendime gelemedim. Ben bir anneyim. Şiddete uğrayan benim, sokak ortasında öldürülen evlat benim. Aynı şiddet bana uygulanıyor." ifadesinde bulundu.

Kadir Şeker tarafından öldürülen Özgür Duran'ın annesi saldırıya uğradı

Şiddeti kendisinin gördüğünü parkta öldürülen oğlunun da kesinlikle bir darp olayına karışmadığını savunan Dalkılıç, "Hepsinden davacıyım. Figen D'den davacıyım. Ağzıyla itiraf etti. Çocuğumun katilleri onlardı. Şikayet dilekçemi verdim polis merkezine. Can güvenliğimden endişe duyuyorum. Benim canım evladım gibi ortada. Yetkilere sesleniyorum, göreve davet ediyorum. Çocuğumun katilleri bunlardır, içerideki değil dışarıdaki katildir. Şikayetçiyim. Canımı da versem oğlumun adaleti için mücadele edeceğim. Evladım için bu sokaklarda canımı vermeye hazırım." diyerek sözlerini noktaladı.

İhlas Haber Ajansı / Elifnaz Altürk - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (6)
..:Aile komple pislik, yalancı.. burnu kırılmış, öldüresiye dayak yemiş, suratta tek morluk yok.. kendilerine mesaj attırıp kadir için kiralık katil yalanını yedirmeye çalışan insanlardan her türlü yalan beklemek lazım.. ah kadir bıraksaydın ne halleri varsa görselerdi..o gün olmasa başka gün birbirlerini öldürürlerdi, toplumda bunlardan kurtulmuş olurdu.. olaydaki kadın da, erkek de, aileleri de ne pislik insanlarmış.. biri uyuşturucu ile yakalanır, 4 çocuğunu terkeder.. biri 19 suçtan sabıkalı, yalan üstüne yalan uyduran bir aileden gelmiş.. dışarı çıksa kadiri rahat bırakmaz bu pislikler, Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Iren:Nedense inanmıyorum sana, kendimden geçtim diyor sonra orayı belliki atlıyor, o kadın tekrar önüne geçiyor öylemi Cevap Yaz 0 2 Yayından Kaldır
Denge önemli:Bunlarda ama bunaltıyor olan genç hayatının baharını içeride geçiren kadire oluyor Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title