Duygu Delen davasında üst mahkeme itirazı kabul etti! Mehmet Kaplan hakkında yeniden tutuklama kararı

Duygu Delen davasında üst mahkeme itirazı kabul etti! Mehmet Kaplan hakkında yeniden tutuklama kararı

Anadolu Ajansı / Adsız Günebakan - Haberler | Güncel

Gaziantep'te erkek arkadaşının evininin penceresinden düşerek hayatını kaybeden Duygu Delen'in ölümüne ilişkin davada, ev hapsi şartıyla tahliye edilen sanık Mehmet Kaplan hakkında, savcılığın itirazı sonrasında üst mahkemece tutuklama kararı verildi.

Gaziantep'te 13 Ağustos 2020'de meydana gelen olayda 17 yaşındaki Duygu Delen, erkek arkadaşı Mehmet Kaplan'ın evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. Delen'in ölümünün kaza mı yoksa cinayet mi olduğunun belirlenmesi için uzman görüşleri alındı. Uzmanlar, olayın çözümlenmesi için psikolojik otopsi talep etti. Ancak mahkeme, eldeki delillere göre Mehmet Kaplan'ın ev hapsi şartıyla serbest kalmasına hükmetti.

SAVCILIK İTİRAZDA BULUNDU

16 Haziran'da görülen davada, tutuklu sanık Mehmet Kaplan'ın "ev hapsi" ile tahliye edilmesine ilişkin karara Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca itiraz edildi. İtirazı bir üst mahkeme sıfatıyla inceleyen 11. Ağır Ceza Mahkemesi kararını verdi.

TUTUKLAMA KARARI ÇIKTI

Mahkeme, itirazı yerinde bularak, mevcut delil durumu ve sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi dikkate alarak, sanığın tekrar tutuklanmasına yönelik yakalama çıkarılmasına karar verdi. Kaplan, polis ekipleri tarafından, kaldığı evden alındıktan sonra yeniden cezaevine gönderilecek.

Duygu Delen davasında üst mahkeme itirazı kabul etti! Mehmet Kaplan hakkında yeniden tutuklama kararı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Adsız Günebakan

Haber Yorumları (2)
AHMET KOTAN: Yazık ülkede adalet vicdani olarak zaten bitmişti de şu tecavüzcu katil canilere iyi hal indirimi ve adli kontrol şartı verilirken acaba vicdanen nasıl bir ruha sahip şu yargı mensupları pes yani
MEHMET : Bu çocuğun ailesi zengindi çocuğu serbest bıraktılar. Eğer kızın ailesi zengin olmasa çocuk tutuklanmazdı bile
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title