İstanbul'un ortasında vahşet! 4'ü yavru 7 kedi parçalanmış halde bulundu

İstanbul'un ortasında vahşet! 4'ü yavru 7 kedi parçalanmış halde bulundu

27.11.2020 12:47 | Son Güncelleme: 27.11.2020 15:25

İstanbul'da metruk bir binada 4'ü yavru 7 kedi parçalanmış halde bulundu. Kedileri besleyip bakan mahalle esnafı ise duruma isyan etti, katliamı yapanların bir an önce bulunmasını istedi.

Yeşilpınar Mahallesi'nde iddiaya göre Sinan Bişkin (21), kedileri beslemek için metruk binanın bulunduğu arsaya gitti. Bişkin, arsada 4'ü yavru 7 kedinin parçalanmış halde olduğunu gördü. Durumu hemen polis ve belediye ekiplerine bildiren Bişkin, o anların görüntüsünü telefonuyla kaydetti.

Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede inceleme yaptı. Olaydan sonra metruk binanın ekipler tarafından yıkıldığı öğrenildi. Arsa üzerinde 4 yavru kedinin annesi olduğu öğrenilen bir kedinin de yavrularını aradığı görüldü. Muhalle sakinlerinin bu olaydan dolayı üzgün oldukları ve biran önce bu katliamı yapanların bulunmasını istedi.

"PARAMPARÇA OLMUŞ HALDE BULDUM"

Arsada kedileri besleyen Sinan Bişkin, "Kedileri besliyordum. Beslemeye gittiğimde kedileri ölü halde buldum. Burada çok sayıda kedi vardı. Bir kısmını öldürmüşler. Kafaları kopmuş, paramparça olmuş halde buldum. Hayvan hakları biran önce gelmesini istiyorum. O anların videosunu çektim. Gerekli yerlere de gönderdim. Annesi yavrularını arıyor" dedi.

"KEDİLERİ KESİP ATMIŞLAR"

Mahalle esnafı Fatih Yılmaz, "Ben de burada esnafım. kedileri besliyorduk. Mahallenin kedileriydi. Kimseye bir zararları yoktu. Bizde polislerin geldiğinde öğrendik. Kedileri kesip atmışlar. Bizde çok üzgünüz. Bunu nasıl yapıyorlar? Akıl alacak gibi değil. Mahalleli olarak suyunu verip yemini alıyordu" diye konuştu.

"YAPILAN KATLİAMI NEFRETLE KINIYORUM"

Kedileri arka camından besleyen lokanta sahibi Hakan Ali Kılıç, "Hayvanlar camın önüne geliyorlardı. Biz de yemek işleriyle uğraştığımız için bir şeyler veriyorduk onlara. Verdiğimiz saatlere alışmışlardı. Aynı saatte sürekli geliyorlardı. Hayvanların katledilmesini görmedim. Komşularımızdan duyduk. Ekipler geldi. Hayvanları alınca haberimiz oldu. Çok üzüldüm. Bizde onlara alışmıştık. sokak hayvanlarının yaşamaları kış mevsiminde zor. Yasa ve kanunların hayvanları koruyacağı inancındayım. Yapılan katliamı nefretle kınıyorum. Suçluların bulup cezalandırılmasını ve aynı şeylerin tekrar olmamasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un ortasında vahşet! 4'ü yavru 7 kedi parçalanmış halde bulundu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları (2)
MANTIKLI: Zararsız, hiçbir olumsuzluğu olmayan bir canlıyı parçalayarak öldüren ya da başka bir hayvana öldürten kişiler, bir gün durup dururken sokakta yürürken bizi de öldürebilir. Hayvana zarar verdiği için değil; bu stil insanların bir gün bizi de öldürebileceği ihtimali yüzünden hapis cezası almalıdırlar. Şu yasa çıkacaksa çıksın artık! Bize #oymoyyok dedirtmeyin!
BEN: Bunu hayvana yapan ınsana neler yapmaz Allah bıldıı gı gıbı yapsın senı
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title