Son Dakika: Mahrem raporları yayınlayan Elmalı davası sanığı annenin sosyal medya hesabı kapatıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Mahrem raporları yayınlayan Elmalı davası sanığı annenin sosyal medya hesabı kapatıldı

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Son dakika: Elmalı davası sanığı annenin sosyal medya hesabı, iki çocuğunun isimlerinin açıkça yer aldığı raporların paylaşılması nedeniyle kapatıldı. Türkiye Barolar Birliği, dün annenin sosyal medya için erişim engeli talep etmişti.

Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin davanın sanıklarından mağdur çocukların annesi M.A. adına açılan ve sanık avukatlarınca da doğrulanan sosyal medya hesabında dava dosyasında yer alan bazı belgelerin yayımlanması tepki çekmişti. 2 kardeşin istismarı davasının sanığı anne adına açılan Twitter hesabındaki belgelere erişim engellenmişti.

Türkiye Barolar Birliği'nin başvurusu üzerine harekete geçen Ankara Nöbetçi 8. Sulh Ceza Hakimliği, annenin sosyal medya hesabı için iki çocuğunun isimlerinin açıkça yer aldığı raporların paylaşılması nedeniyle erişim engeli kararı aldı.

Sanık anne, açtığı Twitter hesabından kendisi savunarak İftiraya uğradığını ve çocuklarını dolduranın babaannesi olduğunu belirtmişti. Sanık, "İfadeler, internette dolaşan o resimler ezberletilmiş. Adli tıp raporlarında gerçekte ne yazdığını anlatacağım" demişti.

Antalya'da kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G'nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen davada tutuklu anne ile üvey babanın 6 ay önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması tepki çekmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Antalya Elmalı'da yargılama süreci devam eden istismar vakasında, mağdur iki çocuğumuz hakkında mahkemeye yaptığımız devlet korumasına alınma talebi kabul edilmiştir. Çocuklarımıza, Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sağlayacağız" ifadelerine yer verilmişti.

Haberler.com - Güncel

Antalya, Elmalı, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title