Son Dakika: Bülent Ersoy'a şemsiye tutan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı - Haberler Magazin
Haberi Paylaş

Son Dakika: Bülent Ersoy'a şemsiye tutan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı

Haberler.com / Olgun Kızıltepe - Haberler | Magazin

Son dakika: Milli Savunma Bakanlığı'nca Anıtkabir ziyareti sırasında şarkıcı Bülent Ersoy'a üniformalı subayın şemsiye tutarak eşlik etmesiyle ilgili başlatılan inceleme kapsamında, Anıtkabir komutanı ve takım komutanının görevinden alındı.

ANKARA (Haberler.com) - Bülent Ersoy salı günü konser için gittiği Ankara'da, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret etti. Anıtkabir'e tekerlekli sandalye ile gelen Bülent Ersoy'a yağmur altında üniformalı bir asker şemsiyeyle eşlik etti. Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu görüntüler üzerine konuya ilişkin inceleme başlattı.

GÖREVDEN ALINDILAR

İnceleme kapsamında Anıtkabir komutanının görevden alındığı öğrenildi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır" denildi.

Son Dakika: Bülent Ersoy'a şemsiye tutan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı

BÜLENT ERSOY: KİMSEDEN BÖYLE BİR TALEBİM OLMADI

Görüntülerin gündem olmasının ardından Erol Köse'ye özel açıklama yapan Bülent Ersoy, "Sadece ve sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" dedi.

Son Dakika: Bülent Ersoy'a şemsiye tutan Anıtkabir komutanı ve takım komutanı görevinden alındı

Olgun Kızıltepe
olgun.kiziltepe@haberler.com Haberler.com - Magazin Haberleri
Haberler.com - Magazin Haberleri

Milli Savunma Bakanlığı, Bülent Ersoy, Anıtkabir, Ankara, Magazin, Güncel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
Yorumlar (20)
Omurilik Sarmsağı :Kavim önemli. Mehmetçik, şehitlik mertebesiyle müjdelenen Mehmetçik, Lut kavmine hizmet edemez. Cevap Yaz 12 21 Yayından Kaldır
Vatandaş Rıza:Ya benim anlamadığım askerimiz Suriye’de doğuda, Bosna’da engelli, yaşlı ve çocuklara yardıma muhtaçlara yardım ederken kucaklayıp taşırken veya parkasını çıkarıp üşüyenlere verirken kamuoyuna fotoğraflar verilirken yaşlı tekerlekli sandalye de atasının kabrini ziyarete gelen yaşlı bir bu ülkenin sanatçısına yardım için şemsiye tutulduysa ne var bunda ikisi aynı şey değil mi. Birde eğer biz gerek yargı ve yaptırımları sosyal medyadaki tepkilere göre mi şekillendireceğiz. Cevap Yaz 23 54 Yayından Kaldır
Sevda Gül :Anlamada zorluk cekiyorsun galiba 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title