Beştepe, Yeni Çözüm Süreci Tartışmalarına Noktayı Koydu: Süreç Yok, Mücadele Sürecek

Beştepe, Yeni Çözüm Süreci Tartışmalarına Noktayı Koydu: Süreç Yok, Mücadele Sürecek

Son Dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Seçimlerden sonra yeniden bir çözüm süreci olabileceği" iddialarına noktayı koydu: Gündemimizde yeni bir çözüm süreci yok. PKK ile mücadele sürecek.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, seçimlerden sonra yeniden bir çözüm süreci olabileceği mesajını verdi; "Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz açıkladı, daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, bunun içinde bir açılım herhalde olacaktır" dedi. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Çevik'in açıklamaları sonrası yeni çözüm süreci iddialarıyla ilgili konuştu. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur." ifadesini kullandı.

"PKK İLE MÜCADELE DEVAM EDECEK"

Kalın, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti'nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur.

Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır. Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir."

İlnur Çevik

ÇEVİK NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik, seçimlerden sonra yeniden bir çözüm süreci olabileceği mesajını vermiş "Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz açıkladı, daha fazla özgürlük, daha fazla demokrasi, bunun içinde bir açılım herhalde olacaktır." demişti.