Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Zengilan şehrini işgalden kurtardı

Haberler.com - Haberler | Dünya

Son dakika! Ulusa sesleniş konuşması gerçekleştiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ben halkıma verdiğim sözlere sadığım. Kurtarılan bütün topraklara döneceğiz. Ermenistan'a diz çöktürdük" dedi ve Zengilan şehrinin 27 yıl sonra işgalden kurtarıldığını belirtti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, çatışmalarla ilgili son gelişmelere yer verdi. Ermenistan'ın sivilleri hedef aldığını vurgulayan Aliyev, Ermenistan'ı kendi topraklarından kovacaklarını belirtti ve "Ermenistan'a diz çöktürdük" dedi.

"Ermenistan ordusunu öz topraklarımızdan kovacağız. Gence'ye namertçe saldırı yapıldı, siviller hedef alındı. 30 yıl toprağınızda oturup bize meydan okumaya çalıştılar.

Ermenistan tarihi binalarımıza, camilerimize zarar verdi. Ermeniler cami yıkabilir, ama biz o camileri kalbimizde yaşatacağız. Azerbaycan halkının iradesini kıramadılar.

Kurtarılan bütün topraklara döneceğiz, barış içinde yaşayacağız. Statükoyu savaş alanında Azerbaycan değiştirmiştir. Ben halkıma verdiğim sözlere sadığım. İşgalden sonra dünyaya gözünü açanlar da ata turduna döneceği günü bekledi.

Benim cumhurbaşkanı olarak en büyük görevim toprakları kurtarmaktır. Bizim yumruğumuz, bizim birliğimizdir. Yenilmez denilen Ermeni ordusu savaş meydanından kaçıyor. Ermenistan'a diz çöktürdük.

Ermenistan'ı destekleyenlerin ne aklı var ne de vicdanı. Ermenistan'ın 241 tankı, 70 grand füzesi imha edildi. Düşmanın 4 adet S-300 füze sisteminin kullanılamaz hale getirildi, 39 tankına el konuldu. Zengilan kenti bizimdir. Azerbaycan ordusu Fuzuli'nin 6, Cebrail'in 7, Hocavend'in 5, Zengilan'ın 6 köyünü Ermenistan'ın işgalinden kurtardı.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (64)
Rusya korksun!:Neden rusları bu kadar büyütüyorsunuz gözünüzde. Yahu rusyanın çoğu türk devletleri diliymi? Tatarıstn, Başkırtlar, Çuvaşlar, kazaklar, Yakutlar, Altaylar v? sair bir kalkarlarsa rusya yerle duman olur. volga çevresi, kafkaz, altay cevresi, sibirya türkler diyilmi. Eli armudmu topluyor bu türklerin. Şimdi bir olmayıbda ne zaman bir olacaqlar. Rus tilkidir siz düşünmezsiniz onlar bilir bunları. Rus onun için susar Türkiye karşısında bilir işini. Türk halkının okullarını kapatdıra bilmedi ruslar ya Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Aynur:Allahım sen koru kardeşlerimi Karabağ bizimdir bizim olucak?????????? Cevap Yaz 0 5 Yayından Kaldır
Duru 8:Azerbeycanli kardeşlerimizin olacak 1 0 Yayından Kaldır
Tüm 64 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title