Son Dakika! Son bir haftada vaka sayısının en çok arttığı iller Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika! Son bir haftada vaka sayısının en çok arttığı iller Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun oldu

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Haberler | Güncel

Son dakika! Sağlık Bakanı Koca, 17-23 Temmuz arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarını açıkladı. 17-23 Temmuz'da illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu. En çok vaka artışı ise Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun'da görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından son koronavirüs verilerini ve illerin haritasını paylaştı. Koca'nın mesajında, "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Salgını kontrol altında tutma gücümüzü zora sokmayalım. Aşı olup tedbirlere uymak zorundayız." ifadeleri yer aldı.

ÜÇ BÜYÜKŞEHİRDE SON DURUM

Türkiye genelinde 17-23 Temmuz'da illere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu.

Son Dakika! Son bir haftada vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da 88,19, Ankara'da 69,13, İzmir'de 33,43 oldu

EN ÇOK ARTIŞ GÖRÜLEN 5 İL

Haritaya göre son bir haftada vaka sayısının en çok arttığı 5 il sırasıyla Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun oldu. Siirt 738,39 oranıyla haritanın en dikkat çeken ve alarm veren ili oldu.

Uşak, Osmaniye ve Bartın ise vaka sayılarının en az artış gösterdiği iller arasındaki yerini aldı.

Son Dakika! Son bir haftada vaka sayısının en çok arttığı iller Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun oldu
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (9)
HAKAN ARSLANOĞLU:Sağlık bakanlığının kıymetini bilelim; İtalya da 93 yaşında adam Korona virüsü bulaştı hastaneye yattı ve iyileşti. Hastaneden taburcu olduğunda gözleri yaşlı ağlıyordu. Endüstriyel solunum cihazının 1 günlük kullanma bedeli 500 Euro istendi. Doktorlar ağlamamasını söyledi. Ağlamam para için değil 93 yıldır Tanrının havasını soluyorum bunun bedelini hiç ödemedim. ve Tanrıya hiç teşekkür etmedim. Ağrısız ve hastalıksız olarak havayı özgürce soluduğumuzda kimse yaşamı ciddiye almıyor.
Yusuf Algan:vurıs en çok tatil beldeleride çogalmıştır en çok yapancı turısler den bulaşmıştır
Fırat Türk:Ibo rekabet edemiyor
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: Son Dakika! Son bir haftada vaka sayısının en çok arttığı iller Siirt, Diyarbakır, Ağrı, Bitlis ve Giresun oldu - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.09.2021 08:36:43. #1.11#