Sokakta Sanat Günleri Başladı
Haberler » Güncel » Sokakta Sanat Günleri Başladı - Haber

Sokakta Sanat Günleri Başladı

Zafer Bölgesi Kazım Karabekir Caddesi'nde kurdelesi kesilerek açılışı yapılan etkinlikte ilk olarak özel öğrencilerden oluşan mehteran takımı konser verdi.

Sokakta Sanat Günleri Başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen "Sokakta Sanat Günleri" etkinliği başladı. Etkinlik kapsamında sanatçılar Zafer, ve Mevlana Meydanı'nda resim, ebru, seramik ve müzik gösterileri yapacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Konservatuvarı ile Güzel Sanatlar Lisesi'nin katkıları ile hazırlanan "Sokakta Sanat Günleri" etkinliği başladı.

Açılışta konuşan Konya Büyükşehir Belediyesi Koyunoğlu Şehir Müze ve Kütüphanesi Müdürü Hasan Yaşar, belediye olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini belirtti.
Selçuk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Okka da, üniversite olarak faydalı yapılan çalışmalara her zaman destek verdiklerini belirterek, etkinliği hazırlayan Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Sokakta Sanat Günleri kapsamında sanatçılar resim, ebru, seramik sergileri ve müzik gösterileri yapacak. Etkinliğe katılan sanatçılar, 9 Mayıs'ta Kültür Park'ta 10 Mayıs'ta da Mevlana Meydanı'nda sanatseverlerle bir araya gelecek.

Kaynak: Bültenler

Manşet

Haberler