Haberler

YKS TERCİH EKRANI 2023: YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

Güncelleme:

2023-YKS'nin sonuçlarının açıklanması ile birlikte adaylar YKS tercihleri başladı mı? Sorusuna yanıt arıyor. Başkan Bayram Ali Ersoy, adayların sınav sonuçlarına erişebileceklerini duyurmuştu. Daha sonrasında gözler tercihlere çevrildi. İşte YKS TERCİH EKRANI 2023: YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

Yks tercihleri başladı mı? Sorusu, ÖSYM Başkanlığı tarafından açıklanan sonuçların ardından en çok merak edilen soru oldu. Değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını bildiren ÖSYM açıklaması ile birlikte adaylar heyecanla tercih sürecinin başlamasını bekliyordu. Yapılan bir diğer açıklama ile birlikte YKS tercihleri başladı mı? Yanıt buldu. İşte YKS TERCİH EKRANI 2023: YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI MI?

ÖSYM tarafından yayınlanan takvime göre 27 Temmuz ile 8 Ağustos 2023 tarihleri arasında YKS tercihleri gerçekleştirilebilecek. Buna göre tercih işlemleri bugün itibariyle başladı. Öğrenci Dekanı Serhat Butur yaptığı konuşmada, "3 milyon 527 bin adaya, 1 milyon 111 kontenjan olduğu düşünüldüğünde her 3 öğrenciden 1' üniversiteli olacak" dedi. Ayrıca Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, YKS sonuçlarına göre tercih yapacak öğrencilere 27 Temmuz'dan itibaren 81 ilde öğretmenler tarafından danışmanlık verileceğini açıkladı.

YKS TERCİH EKRANI 2023: YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

2023 ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ SAAT KAÇTA BAŞLIYOR?

27 Temmuz ile 8 Ağustos 2023 tarihleri arasında yapılacak olan tercih maratonunun saatine dair ÖSYM tarafından net bir bilgi paylaşılmadı. Daha önceki üniversite tercihlerinin başlama saati göz önünde bulundurulduğunda 2023 üniversite tercihlerinin saat 10:00 civarında başlaması bekleniyor. Fakat bu durum farklılık gösterebilir. ÖSYM tarafından bu konu hakkında bir bilgi henüz adaylar ile paylaşılmadı.

YKS TERCİH EKRANI 2023

YKS TERCİH EKRANI 2023: YKS tercihleri başladı mı? YKS tercihleri ne zaman başlıyor, ne zaman bitiyor?

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR 2023?

ÖSYM tercih ekranının adayların erişimine açılmasının ardından adaylar kendisine tanınmakta olan 24 farklı yapma imkanı ile birlikte istediği 24 tercihi sırası ile ÖSYM internet sitesindeki sisteme eklemelidir. Böylece YKS tercihleri gerçekleştirilebilir.

ÜNİVERSİTE KAÇ TERCİH YAPILMALI?

Adaylar üniversite tercihi için 24 farklı tercih yapma imkanına sahip. Uzmanlar tarafından bu tercih hakkının sonuna kadar kullanılmasını tavsiye etmekte.

Emir Ceran
Haberler.com - Gündem

Bayram Ali Ersoy Ali Ersoy YKS Gündem Eğitim Haberler

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Canlı Anlatım! Maçta goller yağmur gibi

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var? Spor Smart CANLI izle! (LUGANO FENERBAHÇE) Spor Smart donmadan ve kesintisiz izle! 23 Temmuz D Smart Go Spor Smart canlı yayın! D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi!
Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title