Haberler

Sarkastik ne demek? (TDK) Çok sarkastik ve sarkastik insan kelimeleri ne anlama gelir?

Güncelleme:

Son dönemlerde en çok merak edilen kelimeler arasında sarkastik geliyor. Özellikle günlük yaşam ile beraber makaleler de ya da farklı yerlerde karşılaşılan bir kelime olduğunu dile getirmek mümkün. Peki, ne demek? (TDK) Çok sarkastik ve sarkastik insan kelimeleri ne anlama gelir?

Sarkastik kelimesi TDK'da yer almayan bir sözcük olarak öne çıkıyor. Ancak yine de Türkçede entelektüel yapıyla beraber gündelik yaşamda kullanılan bir kelime olduğunu dile getirmek mümkün. Bu doğrultuda sarkazm düşüncesini eyleme dökmek anlamına geldiğini söylemek mümkün. Peki, Sarkastik ne demek? (TDK) Çok sarkastik ve sarkastik insan kelimeleri ne anlama gelir? İşte detaylar haberimizde...

SARKASTİK NE DEMEK?

Sarkastik kelimesi sarkazm barındıran davranış ve tavır ile kişiler için kullanılmış olan bir sıfattır. Bu doğrultuda sarkazm kelimesi, 'Çaktırmadan can acıtarak alay etme eylemi,' biçimde ifade edilir. Yapılan bu eylem ise sarkastik olarak bilinmektedir. Aynı zamanda taşlama ya da kinaye gibi kelimelere ve benzerliği olduğunu söylemek mümkün.

(TDK) ÇOK SARKASTİK VE SARKASTİK İNSAN NE ANLAMA GELİR?

Sarkastik kelimesi TDK'da yer almayan bir sözcük olarak öne çıkıyor. Ancak yine de Türkçede entelektüel yapıyla beraber gündelik yaşamda kullanılan bir kelime olduğunu dile getirmek mümkün. Bu doğrultuda sarkazm düşüncesini eyleme dökmek anlamına geldiğini söylemek mümkün.

Sarkastik insan ise bu eylemi yapan kişilerdir. Yani çaktırmadan ve belli etmeden başkalarıyla alay eden kişilerdir. Bu kişiler yaptıkları alay eylemini öyle gizli gerçekleştirirler ki, çoğu zaman karşı taraf dalga geçildiğini dahi anlayamaz.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Gündem Yaşam Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor?
ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title