Haberler

Karsu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Karsu ne demek? Karsu Dönmez kimdir? Hayatı ve biyografisi

Güncelleme:

Gündemde yer alan isimlerin başında Karsu geliyor. Ekrem İmamoğlu ile birlikte yemek yapan sanatçı Karsu kimdir merak ediliyor. Peki, Karsu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Karsu ne demek? Karsu Dönmez kimdir? Hayatı ve biyografisi Karsu gerçek ismi ne? Karsu ne anlama geliyor? Karsu aslen nereli, evli mi? İşte bilgiler...

Vatandaşlar tarafından merak edilen isimlerin başında Karsu Dönmez geliyor. Karsu Dönmez, Türk-Hollandalı şarkıcı-şarkı yazarı ve piyanisttir. Peki, Karsu kimdir, aslen nereli? Karsu'nun şarkıları nelerdir? Karsu kaç yaşında? Detaylar haberimizde...

KARSU NE DEMEK?

Karsu isminin anlamları şu şekildedir:

 • - Kar suyu
 • - Karın suyu veya sulu kar manalarına geliyor.
 • - Cömert ve kerem sahibi anlamlarına da gelmektedir.

KARSU KİMDİR?

Karsu Dönmez (d. 19 Nisan 1990, Amsterdam), Türk-Hollandalı şarkıcı-şarkı yazarı ve piyanisttir.

Karsu Dönmez doğum tarihi : 19 Nisan 1990

Karsu Dönmez aslen nereli : Hollanda doğumlu (Aslen Hatay'lı)

Karsu Dönmez kaç yaşında : 31 yaşında

Karsu Dönmez mesleği ne : Şarkıcı

Karsu kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Karsu ne demek? Karsu Dönmez kimdir? Hayatı ve biyografisi

KARSU BİYOGRAFİSİ

İLK YILLARI

Karsu Dönmez, 19 Nisan 1990 tarihinde Hollanda'nın Amsterdam şehrinde Hatay'ın Karsu köyünden göç eden Türk kökenli anne Birgül ve baba Alpaslan Dönmez'in iki kızlarından biri olarak dünyaya geldi. 8 yaşındayken televizyonda gördüğü piyanoyu çalmaya karar verdi. Ailesi önce ona bir piyano kiraladı. Çok sevdiğini görünce de biriktirdikleri parayla ona bir piyano satın alındı. Karsu, Hollanda'daki Amerikan Büyükelçiliği'nin verdiği bir burs ile Amerika'ya gitti ve Rhode Island Üniversitesi'nde şan eğitimi aldı.

KARİYERİ

Karsu, aktif müzik hayatına 16 yaşındayken babasının sahibi olduğu, Amsterdam'daki Kilim Restoran'ın müşterilerine piyano çalarak başladı. Burada müşterilerin dikkatini çeken Karsu, ilgiyle karşılandı ve onu dinlemeye gelenlerin sayısı arttı. Bu durum karşısında ailesi Karsu için bir salon tutmaya karar verdi. Böylelikle onu dinlemek isteyenler için geniş bir mekânda konser vermiş olacaklardı. Ancak bu hesap Dönmez ailesinin düşündüğü gibi gitmedi. Karsu'yu izlemek isteyen insanların talebine, büyük bir konser verip konuyu kapatmak mümkün olmadı. Bu konserin akabinde Karsu, dünyanın en önemli sahnelerinden ve organizasyonlarından teklifler almaya başladı. Kısa süre içerisinde Concertgebouw'dan North Sea Jazz Festival'a ve hatta New York Carnegie Hall'a kadar önemli sahnelerde yer aldı. Konserlerinde gözlerini kapatıp onun sesine kulak verdiklerinde, New Orleans'ta dev bir caz yıldızını dinlediğini zannettiklerini dile getirenler oldu.

Karsu, Türkiye'deki çalışmalarına 2011 sonbaharında, plak şirketi, etkinlik ve menajerlik ajansı olan "Y Kültür Sanat" ile anlaşarak odaklandı. "Y Kültür Sanat" etiketiyle ilk stüdyo albümü Confession'ı (2012) ve Colors'ı (2015) Türkiye'de çıkardı. Bu iki albümde yer alan şarkıların neredeyse tamamının söz ve müziğini Karsu üstlendi.

Türk medyası, Karsu'ya ilk defa 2012 yılında Güneri Civaoğlu'nun sunduğu Şeffaf Oda isimli programda yer verdi. Bu program sayesinde farklı bir kitleye ulaştı. Karsu, İstanbul Zorlu Center PSM, Ankara Caz Festivali, Alanya Caz Festivali ve Akbank Caz Festivali gibi organizasyonlarda birçok konser verdi. 2014-2015 yılları arasında From New York to Istanbul adında bir dünya turnesine çıktı. 2018 yılında, Karsu Plays Atlantic Records adlı projesiyle 40'tan fazla salonda sahne aldı. Bu konserlerde, dünyaca ünlü Atlantic Records plak şirketinin kurucusu Ahmet Ertegün'ün hayat hikâyesi anlatıldı hem de Atlantic Records'dan çıkan hitler Karsu dokunuşuyla yeniden yorumlandı. Karsu bu proje ile, Ertegün'ün yolculuğunu, Atlantic Records'dan çıkan şarkılarla sahneye birlikte taşıdı. Karsu, 2018'in Mayıs ayında bu konseri ilk kez Türkçe olarak Zorlu PSM'de sahneledi. Karsu Plays Atlantic Records turu, Londra Cadogan Hall'da sona erdi.

Sanatçı, üç yıl çalışarak hazırladığı ve kendi ismini verdiği Karsu isimli dördüncü albümünü 10 Ekim 2019'da yayınladı.

DİSKOGRAFİSİ

Albümleri

 • 2010 - Live aan 't IJ - canlı kayıtlardan oluşan albümü
 • 2012 - Confession - ilk stüdyo albümü
 • 2015 - Colors - stüdyo albümü
 • 2019 - Karsu - stüdyo albümü

Canlı albümleri

 • 2018- Play My Strings (Live at the Royal Concertgebouw)

Single'ları

 • 2014 - "Raise Our Hands"
 • 2018 - "Jest Oldu"
 • 2018 - "Paint It Black"
 • 2018 - "Play My Strings" - Kraliyet Konser Salonu kayıtları albümü
 • 2018 - "A Change Is Gonna Come"
 • 2018 - "Esmerim Biçim Biçim"
 • 2019 - "Itiraf"
 • 2019 - "Sana Ne"
 • 2019 - "Ben Yanındayım" (Çağrı Sinci ile)
 • 2021 - Gülümse
 • 2021 - Sonunda

KAZANDIĞI ÖDÜLLER

 • Edison Ödülleri : 2016 : Edison Jazzısm Kamu Ödülü
 • HOTİAD Yılın Başarı Ödülleri : 2015 : Yılın Kültür ve Sanat Ödülü
 • Plattino Ödülleri : 2013 : Müzik
Kaynak: Haberler.com / Gündem

Haberler

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Dilan Polat'ın tahliye talebi reddedildi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Ülkede turist istemiyorlar! 10 bin kişi dev pankartlarla sokağa indi

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Merkez Bankası yıl sonu dolar ve enflasyon tahminini düşürdü

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

Üsküdar'da çöp sorunu! Vatandaş şikayet etti, belediye ekipleri soluğu mahallede aldı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title