Haberler

Facebook ne zaman kuruldu? Facebook sahibi kim? Facebook tarihçesi nedir?

Güncelleme:

Facebook, dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biridir. Peki, Facebook ne zaman kuruldu ve kim tarafından kuruldu? İşte Facebook'un kuruluşu ve sahibi hakkında detaylı bilgiler.

Sosyal medya, internetin hayatımızı kökten değiştiren en önemli yeniliklerinden biri olmuştur. Bu dönüşümün öncülerinden biri de Facebook'tur. Facebook, hem dünya genelindeki kullanıcıları hem de işletmeleri bir araya getiren güçlü bir platform olarak kendini kanıtlamıştır. Peki, Facebook ne zaman kuruldu, kimin tarafından sahip olunuyor ve nasıl büyüdü?

FACEBOOK NE ZAMAN KURULDU, SAHİBİ KİM?

Facebook, Mark Zuckerberg tarafından 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi'nde öğrenci iken kuruldu. Başlangıçta, sadece Harvard öğrencilerine yönelik bir sosyal ağ olarak hizmet veriyordu. Ancak hızla diğer üniversiteler ve kolejlerle genişledi. Ardından, tüm dünya genelinde kullanılabilir hale geldi. Facebook, halka açık bir şirket haline gelene kadar Zuckerberg'in girişimi olarak büyüdü.

FACEBOOK KAÇ KULLANICIYA SAHİP?

Facebook, kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından biri haline geldi. 2 milyarı aşkın aktif kullanıcıya sahiptir. İnsanlar, Facebook üzerinden arkadaşlarıyla bağlantı kurar, paylaşımlar yapar, haberleri takip eder ve etkileşimde bulunur. Bu, kişisel bağlantıların güçlenmesi ve haberlerin hızla yayılmasını sağlar.

FACEBOOK VE İŞ DÜNYASI

Facebook, işletmeler için de önemli bir araç haline geldi. İşletmeler, Facebook üzerinden hedef kitlelerine ulaşabilir, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtarak pazarlama yapabilirler. Reklamcılık ve işletme sayfaları, işletmelerin Facebook'u pazarlama stratejilerinin merkezi bir parçası olarak kullanmalarına olanak tanır.

Haberler.com / Şaziye Ceyhan - Gündem

Sosyal Medya Facebook Gündem Teknoloji Haberler

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

EURO 2024 finalinin heyecanına dayanamayan Bursalı vatandaş hayatını kaybetti

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

Cezaevine uyuşturucu sokup, ticaret yaptığı iddia edilen avukat için 20 yıla kadar hapis istemi

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

CHP lideri Özgür Özel, 15 Temmuz gecesini anlattı! Kılıçdaroğlu detayı hayli enteresan

Bakmadan Geçme

15 Temmuz'da sela okunacak mı? 15 Temmuz'da sela saat kaçta, nerede okunacak? Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Bu hafta Kabine Toplantısı gündemi nedir? YKS ne zaman açıklanacak 2024? TYT- AYT sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuçları sorgulama ekranı! KPSS ALAN SINAV TARİHLERİ 2024! KPSS Alan Bilgisi 1. 2. ve 3. oturumlar ne zaman, saat kaçta başlıyor? KPSS sonuçları hangi tarihte açıklanıyor? MasterChef'te ana kadroya giren 4. isim kim olacak? MasterChef yeni bölüm fragmanı izle! Bu akşam hangi diziler ve filmler var? 15 Temmuz TV yayın akışı! Bugün TV'de neler var? Sandık Kokusu Gülnaz kim? Gözde Seda Altuner kimdir, kaç yaşında? 15 Temmuz'da borsa açık mı, kapalı mı? Borsa 15 Temmuz'dan sonra ne zaman açılacak? 15 Temmuz'da sağlık ocağı kapalı mı, açık mı? 15 Temmuz hastaneler, poliklinikler ve sağlık ocakları çalışıyor mu? 15 Temmuz'da eczaneler açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz'da eczaneler çalışıyor mu, nöbetçi eczane nerede? 15 Temmuz hangi yıl oldu, önemi nedir? 15 Temmuz darbe girişiminde kaç kişi öldü, ne oldu? 15 Temmuz'da kargo açık mı, kapalı mı? 15 Temmuz Pazartesi günü kargolar çalışıyor mu, saat kaçta açılıyor? 15 TEMMUZ MESAJLARI VE SÖZLERİ: 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı! 15 Temmuz darbe girişimi kısa, yeni, anlamlı ve uzun sözler! 15 Temmuz'da otobüsler bedava mı? İstanbul, Ankara, İzmir 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi? BUGÜN HANGİ MAÇLAR VAR? 15 Temmuz günü maç var mı, hangi kanaldan yayınlanıyor, şifresiz mi?
21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

21 senede 2 kez baypas 27 kez anjiyo oldu; 74 yaşında kalbinin delik olduğunu öğrendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title