Haberler

Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli? Barış Muslu hayatı ve biyografisi nedir?

Güncelleme:

Kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan Barış Muslu, esas mesleği olan mühendisliğin yanında Amerika'da aldığı NPL eğitimi ile danışmanlık yapmaktadır. Birçok kişisel gelişim kitabı çıkaran Barış Muslu'nun hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli? Barış Muslu hayatı ve biyografisi nedir?

Kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan Barış Muslu, esas mesleği olan mühendisliğin yanında Amerika'da aldığı NPL eğitimi ile danışmanlık yapmaktadır. Birçok kişisel gelişim kitabı çıkaran Barış Muslu'nun hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Peki, Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli?Barış Muslu hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

BARIŞ MUSLU KİMDİR?

Barış Muslu kimdir? Barış Muslu kaç yaşında, nereli?

Barış Muslu 1975 yılında doğan mühendis ve NPL (Nörolinguistik Programlama) danışmanı ve yazardır.

Ortaokulu Tarsus Amerikan Kolejinde tamamlamıştır. Liseye de Amerikan Kolejinde devam eden yazar, liseyi yarıda bırakıp ABD'ye gitmiştir.

Amerika'da tamamladığı lise eğitiminden sonra Michigan Tech University'de mühendislik bölümünü bitirmiştir.

Barış Muslu ABD'de geçirdiği başarılı eğitim yıllarından sonra Türkiye'ye dönmüş ve eğitimini Koç Üniversitesi'nde İşletme alanında Yüksek Lisans yaparak tamamlamıştır. Sonrasında da kendi şirketini kurmuştur.

Muslu, ABD'de geçirdiği süreç içinde kişisel gelişim ve psikoterapiye merak almış ve NPL (Nörolinguistik Programlama) eğitimi almıştır. 1994 yılında aldığı bu eğitimle beynin işleyişi üzerine farklı araştırmalar yapmıştır. Araştırmaları sonucunda bu işleyişin beden ve ruh sağlığı üzerindeki etkilerine yoğunlaşmıştır.

Hayatının dönüm noktasını yaşayan Muslu, beyin ve bilinçaltı üzerine Yaptığı çalışmalarla yeni bir terapi yöntemi çıkarmıştır. Bu yöntemin adı, NeuroFormat'tır. Ortaya çıkardığı bu yöntem ile çeşitli metotları harmanlayarak bilinçaltını şekillendirmeye yönelik çalışmalar yapmıştır.

Muslu'ya göre ruhsal ve bedensel bozuklukların nedeni çocukluğumuzda yatıyor olabilir. Dolayısıyla nedeni belirlenemeyen bedensel ve ruhsal problemler için bilinçaltına yoğunlaşması gerektiğini düşünüyor. Bilinçaltında yaşanan travmanın saptanıp, gün yüzüne çıkararak gerekli tedavi yöntemiyle silinmesi gerektiğini düşünüyor. Geliştirdiği yöntem ile başarılı sonuçlar elde eden yazar bir terapi merkezi açmıştır.

Barış Muslu ilgilendiği konular üzerinde seminerler vermeye ve konuyla ilişkili kişisel gelişim kitapları yazmaya devam ediyor.

KİTAPLARI

- Neuro Aşk

- Beynine Format At

- Yıka Beynini ve Sağlığına Format At

BARIŞ MUSLU KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Barış Muslu, 1975 doğumlu olup 46 yaşındadır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Amerika Birleşik Devletleri Koç Üniversitesi Tarsus Muslu Haberler

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Brezilya'dan ithal edilen 27 bin angus dev gemiyle Türkiye'ye getirildi

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Seçime de toplantıya da damga vurdular! Vekillerin emekli için istediği zam oranı AK Parti'yi karıştırdı

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Meclis'e gelmesi beklenen düzenleme Erbakan'ı küplere bindirdi: Biz sokak hayvanlarının uyutulmasına karşıyız

Bakmadan Geçme

24-25 Mayıs Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı? Kızılcık Şerbeti 65. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kızılcık Şerbeti yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? Arka Sokaklar 677. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Arka Sokaklar yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Kara Ağaç Destanı 14. Bölüm fragmanı yayınlandı mı? 24 Mayıs Kara Ağaç Destanı yeni bölüm fragmanı izleme linki var mı? #128250 Dünya'ya benzeyen yeni bir gezegen keşfedildi? Gliese 12 b özellikleri neler? Trakya'ya nükleer santral mi yapılacak? Nükleer santral nereye, ne zaman yapılacak? KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Konya su kesintisi listesi! Kızılcık Şerbeti 64. bölüm canlı izle! Show TV Kızılcık Şerbeti yeni bölüm neler oldu? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 24-25 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Yeni Call of Duty oyununun ismi resmi olarak açıklandı! Call of Duty: Black Ops 6 tanıtım tarihi duyuruldu Vakıfbank çöktü mü? Vakıfbank mobil uygulaması neden açılmıyor? Yalı Çapkını CANLI İZLE! 24 Mayıs Yalı Çapkını 71. bölüm CANLI YAYIN! Yalı Çapkını FULL İZLE! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 23-24 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS MAÇI CANLI İZLE! #127936 Fenerbahçe- Panathinaikos maçını canlı (HD) izleme linki! FENERBAHÇE BEKO- PANATHINAIKOS FİNAL FOUR maçı ne zaman? Fenerbahçe- Panathinaikos maçı saat kaçta hangi kanalda? #127936
Wanda Nara, anlaşma imzaladığı +18 sitesinde hesap açtı! Kapak fotoğrafına çırılçıplak halini koydu

Wanda Nara, anlaşma imzaladığı +18 sitesinde hesap açtı! Kapak fotoğrafına çırılçıplak halini koydu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title