Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un Basın Toplantısı

Turkcell Süper Lig'in 2. Haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor Maçından Aldıkları 3 Puanla Sevindiklerini Söyleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe Maçıyla İlgili Olarak da Ümitli Konuştu. Uygun, "Sivasspor Olarak Fenerbahçe Stadı'nda Kendi Taraftarımızın Yüzünü Güldürecek Bir Sonuç Almak İçin Elimizden Gelenin En İyisini Yapmaya Çalışacağız" Dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un Basın Toplantısı

Turkcell Süper Lig'in 2. haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından aldıkları 3 puanla sevindiklerini söyleyen Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak da ümitli konuştu. Uygun, "Sivasspor olarak Fenerbahçe Stadı'nda kendi taraftarımızın yüzünü güldürecek bir sonuç almak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi.

Vali Lütfullah Bilgin Sivasspor Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Uygun, ilk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile yapılan karşılaşmanın değerlendirmesini yaparak, "Bildiğiniz üzere İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile çok zorlu ama hakikaten futbol adına çok güzel bir mücadele olan bir maç oynadık. Dolayısıyla da 93. dakikada attığımız golle 2-1 İstanbul Büyükşehir Belediyespor gibi iyi bir takımı yenme başarısı gösterdik. Tabii lig daha yeni başladı. Başlamış olan bu ligde de Sivasspor

olarak hiçbir zaman Fair Play'den ödün vermeden sahada futbol adına ne gerekiyorsa onu yapan, oynadığı futboldan rakip takım dahi olmak üzere bütün futbol izleyicilerine zevk veren bir takım durumundayız. İnşallah sezon sonuna kadar da aynı mantalitede devam edip, Sivasspor'un arzulanan yerlerde ligi bitirmesinin yolunu arayacağız" diye konuştu.

Uygun, maçta mağdur olan tarafın kendileri olduğunu, maçla ilgili olarak da spekülasyon yapmak istemediklerini belirtti. Maçta Balili'nin aldığı darbeden dolayı bileğinden, Yasir'in dizinden, Ilgar Gurbanov'un da dirseğinden hafif sakatlandığını kaydeden Uygun, Balili'nin Fenerbahçe maçında forma giyemeyebileceğini, Yasir ve Ilgar'ın da hafta sonuna kadar sakatlıklarının giderileceğini ifade etti.

Turkcell Süper Lig'in 3. haftasında deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçıyla ilgili ümitli konuşan Uygun, "Bütün Türk futbolcuları için 4 büyüklere karşı oynadıkları maçlar her zaman önemli olmuştur. Dolayısıyla bu önemli maç bizim için de önemlidir. Çok zor bir deplasmana gidiyoruz. Çok güçlü, gerek yedek kadrosuyla bile bugün ikinci olabilecek durumda, kendi as kadrosuyla da şampiyon olabilecek durumda olan bir takımla karşılaşacağız. Bizim açımızdan zor geçse de futbol adına güzel şeyleri sahaya

yansıtmak için Sivasspor olarak Fenerbahçe Stadı'nda kendi taraftarımızın yüzünü güldürecek bir sonuç almak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe maçının hazırlıklarını cuma gününe kadar akşamları yapacakları çalışmalarla sürdüreceklerini kaydeden Uygun, cuma günü de hava yoluyla İstanbul'a giderek, kampa gireceklerini dile getirdi.

Bu arada transfer çalışmaları hakkında da bilgi veren Uygun, Yunanistan İkinci Ligi'nde oynayan Yasin Çakmak ile anlaştıklarını, 3 tane de yabancı kontenjanını kullanarak genç oyuncu alacaklarını sözlerine ekledi.

(İG-İK-CC-S)