Sivas Firari Sanal Kumar Kralı Sivas'ta Yakalandı

Sivas Firari Sanal Kumar Kralı Sivas'ta Yakalandı

Firari sanal kumar kralı Sivas'ta yakalandıSANAL kumar siteleri çetesinin lideri olduğu iddia edilen ve Handikap' operasyonu kapsamında aranan Avrupa Veysel Şahin özel uçakla geldiği Sivas'ta yakalandı.

Firari sanal kumar kralı Sivas'ta yakalandı


SANAL kumar siteleri çetesinin lideri olduğu iddia edilen ve Handikap' operasyonu kapsamında aranan Avrupa Veysel Şahin özel uçakla geldiği Sivas'ta yakalandı.


İngiliz Scott William Masterton ile Veysel Şahin'in yönettiği iddia edilen çeteye Şubat ayında Türkiye'de operasyon düzenlendi. Milyonlarca liralık vurgun yapıldığı iddiasıyla düzenlenen 'Handikap' isimli operasyonda 39 kişi tutuklanırken, AB vatandaşı çete lideri Veysel Şahin Türkiye'de olmadığı için yakalanamadı. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Şahin ve 236 şüpheli için 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Veysel Şahin'in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'de (KKTC) olduğu tespit edildi. Türkiye'ye iade edileceğini duyan Şahin firar ederek Lübnan'a kaçtı.


ÖZEL UÇAKLA GELDİĞİ SİVAS'TA YAKALANDI


6 aydır firari olan Veysel Şahin bugün özel uçakla yakınlarını ziyaret için memleketi Sivas'a geldi. İl Emniyet Müdürlüğü Havaalanı Şube Müdürlüğü ekiplerinin Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda yaptığı çalışma neticesinde suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, futbol ve diğer müsabakalarda bahis ve şans oyunları düzenlenmesi suçlarıyla ilgili açılan dava kapsamında aranan Şahin Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi. Daha sonra Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi. Savcılıktaki ifadesinin ardından mahkemeye çıkarılan Veysel Şahin tutuklandı. Şahin mahkeme sonrası hastanede sağlık kontrolünden geçirilerek Sivas E Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA