SİLVİO BERLUSCONİ HABERLERİ

SİLVİO BERLUSCONİ HABERLERİ

Silvio Berlusconi haber, Silvio Berlusconi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silvio Berlusconi

Silvio Berlusconi

Doğum Yeri İtalya
Doğum Tarihi 29.9.1936 -

Silvio Berlusconi Kimdir ?

29 Eylül 1936 Milano, İtalya doğumludur. İtalyan multi-girişimci Berlusconi 80'li yıllarda milyarları bulan servetiyle medya imparatorluğuna yükseldi. Forza Italia adlı siyasal hareketin şefi Berlusconi, 1994'te ülkesinin başbakanlığına getirildi. Milanolu bir banka memurunun oğlu olan Berlusconi, liseyi bitirdikten sonra doğduğu kentte hukuk okudu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Silvio Berlusconi 7.3.2020
İtalya'da yeni tip koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 233'e yükseldi
Zingaretti'ye, AB Komisyonunun ekonomi işlerinden sorumlu komiseri Paolo Gentiloni, Eski Başbakan ve Forza Italia Partisi lideri Silvio Berlusconi, Roma Belediye Başkanı Virginia Raggi'den destek ve dayanışma mesajları geldi.
Silvio Berlusconi 6.3.2020
5 Mart 2020 Haberleri
5 Mart 2020 Manşet Haberleri.
Silvio Berlusconi 10.12.2019
Erdoğan, Bilkent Üniversitesinde gençlerle buluştu
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Avrupa'da şu anda ciddi manada bir lider krizi, lider boşluğu var. 'Avrupa'da şu lider örnektir.
Silvio Berlusconi 28.11.2019
Yıllardır aranan İtalyan mafya üyesinin Hollanda'da restoranda pizza ustası olarak çalıştığı ortaya...
İtalyan medyasına göre, Alfredo M,'nin bağlı olduğu çetenin, eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi'in arkadaşı olarak bilinen uyuşturucu kaçakçısı Federica Gagliardi ile de bağları vardı.
Silvio Berlusconi 10.11.2019
Haftanın tarihine bakış
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 15 Kasım 1983'te kuruldu.
Silvio Berlusconi 11.10.2019
Orban'dan EPP üyeliği açıklaması
Eski İtalya Başbakanı ve Forza İtalya Partisi Genel Başkanı Silvio Berlusconi ile İtalya'nın başkenti Roma'da bir araya gelen Orban, görüşmeyle ilgili Macar basınına değerlendirmelerde bulundu.
Silvio Berlusconi 17.9.2019
Tunus'ta seçmen geleneksel siyaseti cezalandırdı
Tunus'ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda, açılan sandıklara göre, geleneksel siyasetin dışından gelen Anayasa Profesörü Kays Said ile tutuklu medya patronu Nebil el-Karvi'nin ikinci tura kalması "seçmenin başarısız bulduğu geleneksel siyaseti cezalandırdığı" şeklinde değerlendiriliyor.
Silvio Berlusconi 17.9.2019
Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu "Anayasa Profesörü ve tutuklu medya patronunun"
Tunus'ta pazar günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde açılan sandıkların yüzde 89'unun gösterdiği resmi sonuçlara göre, oyların yüzde 18,8'ini alarak birinci olan Anayasa Profesörü Kays Said'i yüzde 15,7 oyla tutuklu medya patronu Nebil el-Karvi izledi.
Silvio Berlusconi 16.9.2019
Tunus'ta anketlere göre ikinci tura kalan adaylar kutlamalara başladı
Tunus'ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gayri resmi sandık çıkış anketlerine göre, ikinci tura kalmayı başaran Anayasa Profesörü Kays Said ve tutuklu medya patronu Nebil el-Karvi'nin taraftarları kutlamalara başladı.
Silvio Berlusconi 15.9.2019
Tunus cumhurbaşkanlığı adaylarından seçmenlere "oy kullanma" çağrısı
Tunus'ta sol partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Halkçı Cephenin adayı Hamma el-Hemmami, seçmenleri her türlü baskıdan uzak şekilde sandığa gitmeye çağırdı.
Silvio Berlusconi 13.9.2019
Tunus seçimleri, adaylar ve 'Müslüman demokrasi'nin imtihanı
Tunus'ta Cumhurbaşkanı el-Beci Kaid es-Sibsi'nin ölümünün ardından tarihi öne çekilen cumhurbaşkanlığı seçimleri ve onun peşisıra yapılacak parlamento seçimleri dolayısıyla, ülke seçim sürecine ve sonuçlarına odaklanmış durumda.
Silvio Berlusconi 28.8.2019
İtalya'da 2. Conte Hükümeti'ne doğru
Aşırı sağcı Lig Partisi lideri Matteo Salvini ile İtalya'nın Kardeşleri Partisinin lideri Giorgia Meloni ve merkez sağdan Silvio Berlusconi'nin partisi Forza Italia, Cumhurbaşkanı'ndan parlamentoyu feshederek, bir an önce seçime gidilmesini istedi.
Silvio Berlusconi 28.8.2019
İtalya'da hükümet krizi: Kapıda ITALEXIT mi var?
Bir başka olasılık da belli hedefleri yerine getirmek için geçici bir teknik hükümet kurulması. Bu hükümet bütçe yasasını hazırlamak, seçim yasasında değişiklik yapmak gibi bazı misyonları yerine getirdikten sonra seçimlere gidilebilir. İtalyan basını bu durumda yeni seçimlerin 2020 yılı başına ya da yaz aylarına sarkabileceğini belirtiyor. Bu senaryoda, teknik hükümete PD ve 5 Yıldız'ın yanı sıra eski başbakanlardan Silvio Berlusconi'nin partisi Haydi İtalya'nın da desteği aranabilir.
Silvio Berlusconi: İtalya'daki hükümet kriziSilvio Berlusconi 22.8.2019
Silvio Berlusconi 22.8.2019
İtalya'daki hükümet krizi
Forza İtalia lideri Silvio Berlusconi de krizden duydukları endişeyi dile getirerek, ya bir merkez sağ hükümetin kurulması ya da bir an önce erken seçimlere gidilmesi gerektiğini ifade etti.
Silvio Berlusconi 24.7.2019
Dünya metropollerinin "buluştuğu" Arnavutluk şehri: Kamza
Şehirde "Ankara", "İstanbul" ve "Mustafa Kemal Atatürk" gibi cadde isimlerinin yanı sıra "Donald Trump", "George Bush", "Tony Blair" ve "Silvio Berlusconi" gibi aktif ve eski dünya liderleri ile "Dubai", "Pekin", "Berlin", "Paris" gibi birçok metropolün adını taşıyan cadde ve sokak bulunuyor.
Silvio Berlusconi 18.7.2019
İtalya'da koalisyon ortakları arasındaki tartışma büyüyor
Fransa, Almanya, Malta ve İtalya içişleri bakanlarının Finlandiya'nın başkenti Helsinki'deki toplantısı çıkışında İtalyan basınına konuşan Salvini, 5 Yıldız Hareketinin AP'de Angela Merkel, Emmanuel Macron, Silvio Berlusconi ve Matteo Renzi gibi liderlerin önerdiği von der Leyen'i desteklemesini değişiklik isteyen İtalyanlara ihanet olarak yorumladı.
Silvio Berlusconi 4.7.2019
Putin, Libya sorunundan NATO'yu sorumlu tuttu
Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile de bir araya gelecek olan Putin'in daha sonra Roma'dan ayrılması bekleniyor.
Silvio Berlusconi 27.5.2019
GRAFİKLİ - AP seçimlerinden "değişim talebi" çıktı
Öte yandan, eski başbakanlardan 82 yaşındaki Silvio Berlusconi ise ilk kez katıldığı AP seçimlerinde seçilmeyi başarsa da partisi Forza İtalya yüzde 8,78'lik oy oranıyla büyük bir başarı gösteremedi.
Silvio Berlusconi 27.5.2019
AP seçimlerinde İtalya'da aşırı sağ tarihi zafer kazandı
Eski başbakanlardan 82 yaşındaki Silvio Berlusconi ise ilk kez katıldığı AP seçimlerinde seçilmeyi başarsa da partisi Forza İtalya yüzde 8,78'lik oy oranıyla başarısız oldu.
Silvio Berlusconi 27.5.2019
İtalya AP seçimlerinde aşırı sağcı Lega zafer kazandı
Anketlere göre Silvio Berlusconi'nin lideri olduğu Forza Italia için yüzde 9,8, bir diğer sağ parti Fratelli d'Italia yüzde 6 oranında oy aldı.
Silvio Berlusconi 22.5.2019
Belki de Ab, Türkiye'yi Yeniden Kazanmalı"
İtalya'da sağ görüşlü Forza İtalya partisinin lideri ve 26 Mayıs'ta yapılacak Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerinde aday olan Silvio Berlusconi, "Belki de Avrupa Birliği (AB), Türkiye'yi yeniden kazanmalı." dedi.
Silvio Berlusconi 22.5.2019
İtalya'da AP Seçimlerinin Ardından Erken Genel Seçim Talebi
Forza İtalya partisinin lideri ve AP seçimlerinde aday olan 82 yaşındaki Silvio Berlusconi, devlet televizyonu Rai'de yayınlanan programda yaptığı açıklamada, Lig partisi ile sistem karşıtı 5 Yıldız Hareketi (M5S) arasındaki koalisyon hükümetinin sonlandırılması gerektiğini savundu.
Silvio Berlusconi 7.5.2019
İtalya'da Mafyaya Karşı Operasyon
Kamu ihalelerinde usulsüzlük, yolsuzluk, siyasi parti ve derneklere yasa dışı maddi kaynak sağlama gibi suçlardan tutuklanan 43 kişi arasında eski Başbakan Silvio Berlusconi'nin liderliğini yaptığı Forza İtalya Partisinden ve Milano Belediye Meclisi ile Lombardia Bölge Yönetiminde görevli olan bazı siyasetçilerin de bulunduğu kaydedildi.
Silvio Berlusconi 24.4.2019
İtalya'nın Cavcav'ı Berlusconi !...
İtalya'nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi, Milan'ı elinden çıkarmasının ardından satın aldığı Monza'yı katı kurallarla bir modele dönüştürmeye çalışıyorİtalyan futbolunu yeniden canlandırmak için en fazla 3 yabancı sınırı koyan Berlusconi, oyunculara uzun saç, sakal, küpe ve...
Silvio Berlusconi 24.4.2019
24 Nisan Çarşamba Dha Spor Gündemi
(Özel) İtalya'nın Cavcav'ı Berlusconi !...-İtalya'nın eski başbakanlarından Silvio Berlusconi, Milan'ı elinden çıkarmasının ardından satın aldığı Monza'yı katı kurallarla bir modele dönüştürmeye çalışıyor.
Silvio Berlusconi 28.3.2019
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek
İtalyan sinema yönetmeni, yapımcı ve senarist Paolo Sorrentino'nun senaryosunu Umberto Contarello ile birlikte yazdığı film, skandallarıyla anılan eski I·talya Bas¸bakanı Silvio Berlusconi'nin hayatını beyaz perdeye yansıtacak.
Şu an buradasınız: Silvio Berlusconi Haberleri | Silvio Berlusconi Kimdir - Haberler - Silvio Berlusconi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Silvio Berlusconi kimdir, hayatı ve biyografisi. İtalya'da ırkçılık ve pedofiliyle suçlanan gazetecinin heykelinin kaldırılması
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 05:53:37. #1.15#
title